web stats מסביב לעולם - טיפים לוואיומינג וויאיומינג


טיפים לוואיומינג


1. אולד פייתפול גייזר בילסוסטון פארק - הגייזר המפורסם המתפרץ בערך כל שעה (יש במרכז המבקרים את שעות ההתפרצות הבאות שלו ושל גייזרים נוספים בסביבה) . מהאולד פייטפול יוצא מסלול שרובו על גשרוני עץ והוא ממש קליל (מרחק גם לא נוראי - בערך 4 קמ לכל הסבוב) במסלול הזה רואים הרבה מאוד גייזרים גדולים וקטנים וחלקם גם יתפרצו בזמן שתטיילו שם כי יש כאלה שמתפרצים הרבה פעמים ביום. בנוסף, תראו המון בריכות מבעבעות וחמות. המסלול נגמר בבריכת המורנינג גלורי שהיא בריכה צבעונית ומדהימה.

2. איזור ממות' בילוסטון פארק - איזור פשוט משונה ומדהים - מסלולים שונים על גשרוני עץ, קלים יחסית ונוף מאוד מיוחד שקשה לתאר.

3. בפארק ילוסטון יש גם את קניון ילוסטון היפה ובתחתיתו זורם נהר הילוסטון והמראה שם מקסים - יש המון תצפיות על המקום ושווה לעצור בכולן.

4. בפארק טטון (הפארק הקטן דרומית לילוסטון) - מסלול נחמד שאליו ניתן ללכת, להגיע בסירה או לשלב (הגעה בסירה וחזרה ברגל) הסירה עולה 5 דולר לכיוון או 7.5 לשניהם. המסלול קצר ונחמד ובסופו מפלים - אם ממשיכים לעלות מגיעים גם לנקודת תצפית שווה על האגם שהרגע שטת עליו (אגם ג`ני).

5. מלון נחמד בווסט ילוסטון - בווסט ילוסטון מחירי המוטלים עלולים להיות מעט יקרים בתקופות מסויימות עקב הקרבה לפארק - בכל אופן מלון אחד שגם שווה מבחינת החדר (נקי, מקרר וכו) וגם מבחינת המחיר, זה מלון אלפין שנמצא בעיירה הקטנה (שלט כחול לבן - לא זוכרת כתובת אבל העיר קטנה מאוד)

6. מסעדה נחמדה בווסט ילוסטון - OLD TOWN CAFE - המחירים זולים וההמבורגר שלהם היה אחד הטובים שזכורים לנו מהטיול - הם נמצאים ממש ליד אלפין מוטל ושימו לב שבמקום יש מפה ענקית ותוכלו להדביק מאיפה אתם (ישראל כבר מכוסה במדבקה שלי - מה לעשות המדבקה גדולה מדי)

7. בג'קסון - יש הר שאליו מוביל רכבל - הנוף מרהיב מהפסגה ומעבר לזה יש שם כל בוקר המון אנשים שעושים כל מיני סוגים של התעופפויות (דאיה וכאלה...) נורא מעניין להסתכל על כל התהליך - איך הם מארגנים את הציוד וכו' - עניין של איזה 30 דקות עד שהם מואילים לקפוץ....

8. בר בג'קסון - יש איזה בר חמוד שיושבים בו על כסאות בצורת אוכף....לא ממש זוכרת את השם אבל זה משהו עם מליון דולר (נדמה לי) בכל אופן העיירה די קטנה ולא ממש קשה למצוא את זה

9. מופע רחוב בעיירה ג'קסון - ב6 בערב - כל ערב יש בעיירה ג`קסון (שהיא די תיירותית אבל למי אכפת) מופע במרכז העיירה של כל מיני כנופיות וקשקושים....לא כזה מלהיב אבל מה עוד יש לעשות ב6 בערב אחרי שחוזרים מהפארקים? בכל אופן זה די נחמד - כולם נאספים שם וכל הילדים האמריקאים הקטנים מתלהבים


נשלח ע"י אור וכפיר


ילוסטון:
אם אתם מתכננים לעשות קמפינג בילוסטון, ולבשל ארוחת ערב על מדורה, אל תקנו עצים!
בניגוד לפארקים האחרים, בילוסטון ניתן לאסוף עצים מתים (כאלה ששוכבים על האדמה) מאדמות הפארק בשביל לעשות מדורות במקומות המורשים לכך (בתוך בור כמו מנגל בחלק מאתרי הקמפינג). זאת בעיקר בגלל השריפות הרבות שפקדו את ילוסטון והשאירו אחריהן המוני גזעים מתים.
אם בכל זאת היה גשם, והעצים המתים בפארק ספוגי מים, ניתן לקנות עצים יבשים גם בחנויות בג'קסון והאיזור (סמוך לפארק), וגם באתרי הקמפינג עצמם.

בגרנד טיטון (דר' לילוסטון):
פארק יפיפה. הבקתות ב קוטלר ביי בתוך הפארק זולות יחסית, בניגוד לרוב מקומות הלינה המוסדרים בתוך הפארקים. בקתה פרטית עלתה במאי-יוני 2002, 70 דולר לזוג וחדר גדול (מאוד) לשניים עם מקלחת משותפת בתוך בקתה גדולה בה לכל זוג חדר, עלתה 34 דולר. במקום עמדת אינטרנט חינם לאורחי הבקתות, והוא קרוב ל"מרכזי" חנויות בפארק, כולל מסעדה לא יקרה. מומלץ.נשלח ע"י תמי ועידו , ישראל
שלח מייל לתמי ועידו