מסביב לעולם - ויאטנם


ויאטנם

לכל המעוניינים לנסוע למזרח. המלצה חמה ויאטנם.

דבר ראשון ויזה:
ניתן להוציא בארץ בעלות של 70 דולרים. כמו כן ניתן להוציא בתאילנד המתנה בסביבות השבוע-פלוס מינוס.
המקום הכי זול הוא קמבודיה למרות שלא מומלץ להגיע אליה רק בשביל הויזה מפני שאין יותר מדי מה לראות והיא יקרה.
תמורת 32 דולרים ניתן להוציאה תוך 24 שעות, 30 דולרים 48 שעות, ישנן שמועות על מקרה של זיוף, (במקרה שלי הכל הויזה היתה בתוקף ועוד לחודש ימים, לעיתים גם בארץ וגם בתאילנד לישראלים כמובן עושים בעיות ומבלים תוקף ל-15 ימים בלבד). ישנם כמה מקומות מומלצים

נתחיל מדרום לצפון
סייגון - עיר בירה בעבר.
מה רואים?
מערות קוצ'י היכן שהויאטנמים התחבאו מהאמריקאים בתקופת מלחמת העולם השנייה. מוזיאון המלחמה (לא מומלץ).
בערב ישנו פאב ובית קפה נחמדים.

נסיעות - כרטיס נסיעה לקנות בסינ קפה, אין מה לדאוג מזיופים, מי שמתחיל את טיולו בצפון רצוי שיזהר, עקב ריבוי סניפים.
אפשר לקנות כרטיס לערים התיירותיות בסביבות 20 דולר. מסלול הטיול קבוע מראש מדרום לצפון ולהיפף, ניתן לרדת בכל עיר המצוייה על הכרטיס וכשרוצים להמשיך לעיר הבאה פשוט מגיעים לסניף של חברת הנסיעות ומתאמים איתם מועד להמשך הנסיעה דבר שלא כרו בתשלום נוסף כמובן, בדר"כ ישנו אוטובוס יומי.

לאחר יומיים ממשיכים לכיוון דאלאת עיר רומנטים לשם מגיעים כדי לחגוג את ירח הדבש. מומלץ לקחת טיול מאורגן דבר נפוץ בכל עיר תיירותית בויאטנם. דאלאת בעלת יופי קיטשי.
למי שלא אוהב טיולים מאורגנים ניתן לשכור אופנוע ולטייל באופן עצמאי.

בהמשך מגיעים לנאט רנג- זוהי עיר חוף והכי חשוב לעשות "boat trip" טיול בסירה מהבוקר עד אחה"צ משנרקלים , אח"כ ישנה ארוחת צהריים מפוצצת אז לא להתנפל יש מספיק לכולם.ירידה למים כוללת בר במים. לקראת סוף היום יורדים להתרחץ בחוף.

מנאט רנג עלינו להויאן, עיירה סינית אין יותר מדי מה לראות בה, האייטם הוא תפירת בגדים בזול, לפי מידות אישיות ודגמים מקטלוגים. אני לא כ"כ לובשת את מה שתפרתי בדיעבד הייתי מוותרת וממשיכה ישר להנוי עיר הבירה.
ישנו הרובע העתיק והרובע החדש-בצרפתי לא לפספס אותו.

משם ממשיכים להלונג ביי איזור עם איים מרשימים ביופיים אסור לפספס. ישנו טיול של יום אחד שי שייט בסירה. ישנו טיול של יומיים שייט וחוזרים על עקבותכם וטיול של 3 ימים הכולל מסלול הליכה של 12-15 ק"מ קצת קשה.

חזרה להנוי ומשם ברכבת לספא- ניתן לטייל שם בטיול מאורגן , אנחנו טיילנו לבד , יצא לטובה מפני שתכננו 3 ימים ואנחנו לא אוהבים טרייקים השתעממנו וחזרנו ביום שלמחרת. בספא אפשרי לישון בבית כפרי של מקומיים ולהתקלח עם דלי מי שאוהב שיהנה. זוהי ויאטנם בשבטעיים וצי מומלצת ביותר.

כמה הערות:
הויאטנמים הינם אנשים שנוטים להתנפל על תייריםשלא כמו התאילנדים לכן התכוננו נפשית.
מקומות הלינה זולים בממוצע 7 דולר לחדר ללילה הכולל מקלחת בחדר+מים חמים+טלויזיה לעיתים בכבלים. ב-10 דולרים ניתן למצוא חדר עם מזגן.
לא לשכוח את הכילה והאוטן או הסנו די
הערה: למי שמחפש ישראלים זהו לא המקום.

נשלח ע"י ענבל, ישראל
שלח מייל לענבל