web stats מסביב לעולם - קצת על וורה פליה


וורה פליה

וורה פליה נימצאת כ-90 ק"מ צפונית מזרחית לאלמריה בחבל אנדלוסיה.
כדי להגיע למקום יש צורך לטוס לברצלונה או מדריד ומשם מטוס נוסף לאלמריה. יש אפשרות נוספת להגיע למקום בטיסה למלגה ומשם ברכב כ-300 ק"מ.בין אלמריה לוורה יש לדעתי מאות ואולי יותר של מלונות לאורך החוף שניקרא קוסטה דל אלמריה..

אלמריה היא העיר המרכזית של האיזור נימצא שם מבצר אל קאזר נוסף לכך אפשר לסייר ברחובותיה העתיקים הנמצאים בקרבת הנמל. רחובותיה הראשים של אלמריה רחבים מאוד כאשר בינהם יש שדרות עם מזרקות מים ופסלים.
בדרך לוורה פליה יש את עיר הסרטים שניקראת מיני הוליווד שנימצאת ליד כפר בשם טברנאס ושם הוסרט הסרט הטוב הרע ומכוער ואיניאנה ג'ונס ועוד סרטים על המערב הפרוע .
ליד וורה יש מקום הניקרא גרושה עד לפני שנים מועטות היה כפר דייגים עלוב וקטן היום עם תנופת הפיתוח של האיזור המקום נהפך לעיר גדולה עם בתי מלון פעם בשבוע ביום ששי נערך שם שוק בחלק העתיק של המקום. מומלץ לבקר אבל הזהרו מכייסים. לאורך הנמל יש טיילת יפה .

וורה שנתנה את שמה לחוף הנטוריסטי היא עצמה מחכה לפיתוח כמו שאר העיירות בסביבה. בוורה עצמה נערכים מלחמות שוורים לא הייתי ממליץ לראות את המופע בגלל האכזריות אבל בהחלט שווה לבקר במקום בזמן שלא מתקיימים מופעים.

וורה פליה או בעברית החוף של וורה משתרע על כמה ק"מ. יש במקום תנופת בניה עצומה של בתי מלון מפוארים ודירות נופש ומגורים. ובחלקו הגדול נטוריסטי .
למעשה גולת הכותרת של וורה פליה היא המלון וורה פליה קלאב השייך לרשת מלונות פליה סנטור. רק המלון בוורה פליה הוא נטוריסטי. המלון עצמו בעל 4 כוכבים ויש בו כ-300 חדרים ובעונה יש צורך להזמין מקום הרבה זמן מראש. במלון עצמו יש שתי בריכות וג'קוזי, חוף ים שבאים לשם אלפי אנשים.
במלון יש שפע של פעילויות לילדים. לילדים הקטנים יש גן ילדים לבוגרים יותר, יש פעלויות ספורט ומשחקי חברה ולמבוגרים יש בבוקר התעמלות אירובית בבריכה ובערב מביאים אומנים. הנופשים הבאים למלון מתהלכים כל היום בעירום רק בחדר האוכל חייבים בלבוש. יש לציין שרוב האנשים הם ספרדים הבאים לעיתים עם כל המשפחה. כמובן שיש גם גרמנים אבל הם מיעוט.
חוף הים עצמו הוא ארוך מאוד, חולי ובדרך כלל הים שם שקט. לחוף עצמו באים אלפי אנשים שלא בהכרח קשורים לדירות הנופש או בתי המלון כניראה ספרדים מהאזור. הם מחנים את המכונית במגרש החניה משאירים את הבגדים באוטו ובעירום הולכים לחוף נחמד לראות את האנשים בחוף מכיוון שחלק גדול מהאנשים הולך לאורך החוף כאשר הרגלים מכשכשות במים (תופעה מעניינת )ואין לי הסבר למה זה קורה. בשעות בין הערביים רוב האנשים מתקפלים ובאים הדייגים שמציבים חכות לכל אורך החוף.
ליד המלון ישנן דירות נופש ודירות מגורים ועוד בונים שם והכל תחת ה-FKK ברחובות של דירות הנופש והמגורים האנשים הולכים בעירום(ואין מציצנים}

כל האזור בין אלמריה לוורה (קוסטה דל אלמריה לא מוכר לישראלים. המקום נימצא עכשו בשלבי פיתוח מדהימים ביותר. כיום מגיעים לנמל התעופה של אלמריה מטוסי צ'רטר מכל קצווי ארופה מכיוון שיש מה לראות שם וכמו כן בתי מלון מפוארים. החלק הנטוריסטי נימצא בעיקר בוורה פליה וכל השאר מיועד לאנשי הטכסטיל. הישראלים עצמם מגיעים בצ'רטרים למלגה המרוחקת כ-300 ק"מ מוורה פליה. אני מאמין ומקווה שיום אחד סוכני הנסיעות הישראלים יגלו את המקום וישלחו את הנופשים הישראלים גם לאלמריה שהוא לפחות, לדעתי, לא פחות טוב ומרשים מאיזור מלגה.

כתובת האתר


נשלח ע"י משה, ישראל