מסביב לעולם - טיול בהרי הרוקיס הקנדיים


מסלול ברוקיס הקנדיים, מונטנה וואיומינג

למפת המסלול

המסלול מתחיל באלברטה קנדה, משם מדרימים למונטנה ומשם לוויאומינג
המסלול מתאים לשיא הקיץ כי באיזור הזה נעים באותה תקופה.
אורך המסלול הוא בין שלושה שבועות לחודש.

קנדה - אלברטה

הרי הרוקיס הקנדיים - ביקור בפארקים (ובעיירות) באנף וג'ספר , לייק לואיז - שם אפשר לשכור קיאקים או סתם לשוטט ברגל - אגם שנוצר מהפשרת הקרח על ההרים מסביבו.
אדמונטון - מרחק 4 שעות נסיעה מבאנף , אדמוטון - בירת אלברטה - יש בה את הקניון הכי גדול בעולם שבתוכו יש פארק מים, מופע דולפינים, לונה פארק , צוללת ועוד מלא שטויות.
קאלגרי - מרחק 3 שעות נסיעה דרומה מאדמונטון על כביש A2 מקאלגרי ניתן להגיע לבאנף על כביש A1 מערב.
פארק ווטרטון - פארק שחציו השני הוא פארק לאומי גליישר שבמונטנה , ארה"ב אפשר לשוט על אניה ולשמוע הסברים מפי הריינג'ר וגם לעבור את הגבול במים (אח"כ חוזרים ) ולראות איפה הגבול (במים) בין ארה"ב לקנדה
רד רוק קניון- כל מיני סלעים ואבנים אדומים.

מונטנה:
בירה: הלנה
מפארק ווטרטון עוברים לצד האמריקאי של הפארק -גליישר - פארק של קרחונים ענקיים והמון קירות סלעים המטפטפים לכביש, לעלות עד מעבר לוגן ולסוע על דרך -"גוינג טו דה סאן" , בלייק מקדונלד אפשר לשכור סירה ולשוט ויש שם גם מלון ביקתות חמוד נורא, בכל הדרך - ככל שעולים יש יותר מערות קרח חמודות וקירות "בוכים" המטפטפים מים לכביש. מערות לואיס וקלארק - מערות נטיפים שבהתחלה צריך לעלות מלא עליות ומדרגות ואז נכנסים למערה שכולה בירידה עד שמגיעים לגובה ההתחלתי שוב (הטיפוס למעלה די מבאס) בתוך המערה מלא כוכים שצריך לעבור בעמידה שפופה העיר הלנה משעממת- לא שווה את הזמן.

וואיומינג:
בירה: שיין
פארק לאומי ילוסטון - פארק שבו יש מלא תופעות גיאולוגיות מענינות כמו גייזרים ובריכות צבעוניות של מינרלים שונים , הפארק מתוייר ודי צפוף שם בכל המקומות המרכזיים. בכל הפארק כמעט ישנם גשרי עץ קטנים עליהם צריך ללכת כדי לא להרוס שם את הקרקע הדקה.
אולד פייטפול - הגייזר הכי מפורסם שמתפרץ כל 50 דקות בערך (הממוצע הוא 70 אבל שהייתי שם זה נע בין 53-57 ) - מאיזור הגייזר מתחיל שביל עץ של 2 ומשהו ק"מ שעובר דרך כמה גייזרים יפים -ריברסייד - הנמצא ליד אגם קטן , דייזי ועד כמה גייזרים וגם מעיינות חמים - שהאחרון במסלול הוא ה -מורנינג גלורי פול - בריכה שבה יש המון צבעים (צהוב וכתום בחוץ וגווני כחול בפנים).
איזור נוריס - איזור שבו יש בריכות מבעבעות לעצור בתצפיות על הסנייק ריבר ועל המפלים איזור געש בוצי עם בריכות חומות מבעבעות ומשמיעות רעשים.
ממזרח לילוסטון - 53 ק"מ -עיירה בשם קודי - עיירה של קאובויים - כל ערב -רודיאו
פארק לאומי גרנד טיטון - פארק מדרומית לילוסטון - מלא הרים, אגמים והסנייק ריבר שאפשר לעשות עליו שייט (שקט או סוער).
העיירה ג'קסון - עיירת מערב פרוע - כל ערב ב6 (נדמה לי) יש במרכז העיר מן קרב אקדחנים (קצת מטופש) שבסוף הטובים מנצחים וכל זה ואפשר ללכת להצטלם עם כל הקאובויים. חוץ מזה סתם להסתובב בעיירה , להיכנס לפאב קאובויים אמיתי (ואגב יש בג'קסון חנות מקסימה של פו הדב הקלאסי - זה של פעם - בצבעי פסטל רכים - אבל כל כך יקר), אפשר גם לעלות ברכבל ולראות בראש ההר אנשים שעושים דאייה וכאלה.


נשלח ע"י אור דרום , ישראל