web stats מסביב לעולם - ניו יורק


ניו יורק

Down Town - מנהטן הדרומית

1. Battery Park - פארק יפהפה.טיילת לאורך שפת המים, ממנה נשקף נוף מרהיב -
2. Clinton Castle - נמצאת בתוך Battery Parkנבנתה בשנת 1807
3. פסל החירות - האנדרטה בגובה 50 מ'אפשר לעלות בתוכה במעלית צרה או ב-354 מדרגות (12 קומות) - הגעה: קו Circle Line היוצא מ-Battery Park אל Liberty Island
4. Wall Street - הרחוב המפורסם ביותר בעולם הכלכלה.
5. Chase Manhattan Bank - גורד שחקים הבנוי מאלומיניום וזכוכית
6. הבורסה של ניו-יורק - כאן נקבע מדד דאו-ג'ונס יש מרכז מבקריםומרפסת תצפית על אולם המסחר - לא ניתן להכנס - 12 Broad St.הכניסה מ-Wall st.
7. כנסית השילוש - בקצה Wall streetמגדל בגובה 85 מ'. 10 פעמונים - Wall st. & Broadway
8. Ground Zero - הריסות מגדלי התאומים
9. כנסית סנט פול - אחד הבניינים העתיקים במנהטן. ג'ורג' וושינטון התפלל שם פעם אחת, והכסא שישב עליו מסומן - Mount Vernon, 897 South Columbus Ave.
10. בית העיריה - בנין מהמאה ה-19.יש בו אולמות מפוארים ומרוהטים בסגנון צרפתי קלאסי. - לא ניתן להכנס - Broadway & Park Ave.
11. גשר ברוקלין - טיילת שממנה יש מראה פנורמי יפה של העיר. עובר מעל East River.מבנה הנדסי מרשים: אורכו 2065 מ'ובגובה 41 מ'
12. South Street Seaport - 2 רציפים עם אוירת יורדי-ים מימיה הראשונים של ניו-יורקמקום בילוי נחמד בקיץ
13. Fulton Market - שוק דגים ששינה את אופיו, וכיום הוא גדוש חנויות, דוכני חטיפים וגלידות
14. China Town - מקדשים סיניים, מסעדות סיניות, תאי טלפון דמויי פגודה, ציורי קיר בסגנון סיני
15. Greenwich Village - רובע הבוהמה.יש בו הרבה הומואים עליזיםמופעי רחוב של סטודנטים בנגינה ושירהללכת לפי מסלול ב"רוזמרין"

Midtown - רח' 14 - רח' 59
1. Madison Square Garden - שילוב של זירת קולוסיאום עצומה ובנין משרדים. במקום נערכים משחקי נבחרות הכדורסל וההוקי של ניו-יורק. - 8th Ave. & 31-33 st.
2. Empire State Building - בנין בן 102 קומות.· בקומה 2: New York Skyride - הדמיית "טיסה" בשמי העיר על מסך ענק· בקומה 86: גג תצפית פתוח - 5th Ave. & 33- 34 st.
3. Macy's - חנות הכל בו הגדולה בעולם - Broadway & 34 st.
4. Times Square - הככר המפורסמת ביותר בעולם.מאות שלטי ניאון בוהקים.מלון Mariott החדש הוא פלא ארכיטקטוני - חובהיש כאן בקתה TKTS למכירת כרטיסי תיאטרון בהנחה - w. 45-46 st.7th ave. & Broadway
5. Broadway - אזור בתי התיאטרון.מומלצת צפיה בהצגה.ניתן לרכוש כרטיסים לאותו יום בחצי מחיר בקתה TKTS, ב- Times Square - Broadway & w. 42 50 st.
6. 42nd st. - אחד הרחובות החשובים בעיר. הבניינים העיקרים:Chrisler Building , The Ford Foundation Building, Tudur City ללכת מזרחה לפי מסלול ב"רוזמרין"
7. מרכז האו"ם - סיור מודרך כ-45 דקות ניתן לקנות בולים מיוחדים עם חותמת בית הדואר של האו"ם - Hamershield Pl. e. 42 - 48 &1st Ave.הכניסה מרח' 46
8. Rockefeller Center - קומפלקס של 19 בנייניםבו נמצאים:אולפני NBC , Radio City, Music Hall - 5th-6th Ave.48-51 st.
9. אולפני NBC - סיורים מודרכים.אורך סיור 1:10 שעות. יוצא כל 15-30 דקותמומלץ להזמין מראש -
10. Fifth Avenue - רחוב יוקרתיהקטע היקרתי הוא בין רח' 50 (מרכז רוקפלר) לרח' 59 מזרחללכת לפי מסלול ב"רוזמרין"
11. Grand Army Plaza - ככר בסגנון הבארוק עם מזרקה. ממול ממתינות כרכרות סוסים נהוגות בידי עגלונים לבושים בצילינדר ופראק, ומסיעות לקוחות בשבילי ה-Central Park - Central Park South & 5th ave.
12. Central Park - הפארק המרכזי של ניו-יורק. אגם. מדרום לאגם שדות תות לזכרו של ג'ון לנון.אפשר לשכור אופניים לרכיבה בפארק.השמחה רבה בעיקר בימי א'.מסוכן בלילה.
13. Dakota House - הבית בו נרצח ג'ון לנון בשנת 1980. יוקו אונו עדיין מתגוררת בו. - Central Park w. &72 st.
14. הארלם - הארלם הוא רובע מפחיד אך יש מה לראות בו.הדרך הטובה ביותר לראות את הארלם היא ברכב, באוטובוס, או בסיור מודרך -החלק הנחמד ביותר הוא: Mount Morris Parkאזור של בתי אבן חומים מראשית המאה. - w. 138 st.ליד נהר האדסון


נשלח ע"י ליזי , ישראל

ניו יורק


1. גלידה דלת קלוריות:
בפינת רחוב 21 והשדירה השמינית יש חנות (עם שלט ירוק) גלידות "רכות" (אלה שאנחנו מכנים "אמריקאיות") בטעמים שונים. כבר לא השוקו-וניל הרגיל, אלא אמרטו, דובדבנים וכו', ועוד מגוון דברים מתוקים עם מעט קלוריות והרבה טעם... טעים...

2. סאבווי בניו-יורק:
לנמצאים לתקופה של יותר משישה ימים בניו-יורק, או לחילופין למי שלא אוהב ללכת הרבה, כרטיס מטרוכארד שבועי לנסיעות בלתי-מוגבלות עולה 17 דולר לאדם (כל נסיעה בלי הכרטיס עולה 1.5 דולר, כולל החלפות חינם בין רכבות באותה נסיעה).
שווה למי שרוצה לא לחשוב על מספר הנסיעות שעושים וכמה כסף זה יעלה. את הכרטיס אפשר לקנות בכל מכונה של מטרוכארד, שממוקמות במרבית הכניסות לסאבווי.

3. אינטרנט חינם + כביסה:
במכבסה בשם ניו וויבס לונדרסנטר על רחוב 20 והשדירה השביעית (שלט כחול גדול ואותיות ירוקות) אפשר לכבס ולגלוש באינטרנט כשמחכים לכביסה שתהיה מוכנה, בחינם. יש שם 3 מחשבים, והרבה אנשים שמכירים את המקום באים גם בלי לעשות כביסה וגולשים חינם ללא כסף (הנהלת המקום מבקשת "לעשות את זה קצר" אם אתה לא לקוח של המכבסה, ולתת עדיפות למי שכן). שווה.

אינטרנט:
מלבד האינטרנט בספריה הציבורית של ניו-יורק (חצי שעה חינם, להירשם ולהגיע בשעה שאומרים), האינטרנט קפה הגדול בעולם (שיא גינס) נמצא על רחוב 42 פינת ברודווי, ממש ליד מוזיאון "מאדאם טוסו" והחנות של דיסני. הוא נקרא "איזי אברית'ינג".
מה שמגניב בו זה שערך הדולר משתנה עפ"י מספר האנשים והעומס במקום. אם אין כמעט אנשים, דולר יכול להשיג אפילו 4 (!!!) שעות. אם יש הרבה, דולר ישיג כ - 18 דקות (שגם זה לא רע ביחס לשאר המקומות). ערך הדולר משתנה אוטומטית ובאופן תמי ועידודי תוך כדי השימוש, אז כדאי לשים לב.

4. כללי:
באתר "ניו יורק אינסיידר" יש המון אינפורמציה על כל מה שתחפצו, כולל מחירים של כל מגוון מקומות ומוזיאונים. בהרבה מוזיאונים בניו יורק ישנן מספר שעות בימים מסוימים, בהן יש הנחות משמעותיות בכרטיסי כניסה.
באופן עקרוני יש הרבה מוזיאונים שלא מכריזים על סכום לכרטיס אלא "ממליצים" על סכום מסוים והמבקר יכול לבחור אם לשלם פחות, או יותר - עפ"י רצונו. בימים של ההנחות חלק מהמוזיאונים "הרגילים" מוכרים כרטיסים של מחירים מומלצים שהם כבר חצי מחיר, ואפשר גם לשלם פחות (ואולי לראות פרצופים נרגזים מעט, אבל תבטיחו לעצמכם שבפעם הבאה שתבקרו בעיר ויהיה לכם יותר כסף, תשלמו כפול...).
האתר

5. חנויות צעצועים:
חנות הצעצועים הענקית והמפורסמת בשם שווראץ היא אטרקציה בפני עצמה. זו חנות צעצועים לילדים בכל הגילאים, וכן כן - גם למבוגרים עם נפש צעירה זו חנות חובה.
שתיים וחצי קומות ענקיות של בובות, צעצועים, וטריקים מגניבים שגם הורים נהנים מהם לא פחות. יש גם חצי קומה של לגו, מעלית-רובוט מדברת, בובות בגודל טבעי (סוסים, פרות...), ושחקנים שמשעשעים את הילדים בדמות "הנסיכה הנרדמת", ושאר גיבורי ילדות.

עוד חנות צעצועים גדולה היא של טויס אר אס בטיימס מקוור, שם יש גלגל ענק (כמו בלונה פארק) ומספר קומות של צעצועים ודברים נחמדים.

6. הצגות:
כרטיסים מוזלים להצגות בברודווי לאותו היום, אפשר לרכוש בדוכן בשם TKTS, אשר נמצא בטיימס סקוור (עשוי ממשהו כמו וילונות לבנים, עליהם כתוב TKTS בכיתוב אדום). הם מוכרים כרטיסים להצגות לאותו הערב במחירים המוזלים ב - 25% עד 50% מהמחירים המקוריים.
שעות פתיחה: ב' - שבת 15:00-20:00
בימי ד' יש כרטיסים להצגות גם בצהרים, והמכירה נערכת בין 12:00-14:00.
כדאי להגיע לשם בשעת הפתיחה (ובקיץ וחגים, עוד קודם) כדי לא לעמוד בתור ולהשיג מקומות להצגה אליה חשקה נפשכם.

"להיות בטלביזיה":
לאלה מכם שרוצים לקחת חלק בצילום תוכנית טלביזיה, ולהיות בקהל, כמו ג'יי לנו, הוליווד סקוורס, וגם תוכניות פחות מוכרות (כמו פיילוטים לתוכניות חדשות), מומלץ להסתובב בבקרים (כי מצלמים את התוכניות בצהריים המאוחרות לרוב) באזור הטיימס סקוור בניו-יורק (שם יש הרבה פעמים עובדים של התוכנית שמחלקים כרטיסים ל"לייט שואו" עם דיוויד לטרמן) ובהוליווד בולברד, בלוס אנג'לס.


נשלח ע"י תמי ועידו , ישראל
שלח מייל לתמי ועידו

ניו יורק סיטי


1. חנות יידישית בניו יורק שנקראת "The Jewish Book Center/Workmen's Center" ממוקמת בכתובת: 45east 33rd St, טלפון: 2128896800

2.חנות מוזרה ומדליקה בסוהו - חיות מפוחלצות ושאר ענינים מוזרים "The Evolution Store"
החנות שווה ביקור גם אם אתם לא מתכוונים לקנות שם שום דבר (חוצמיזה בטח תרצו לקנות לכל החברים כל מיני דברים משונים שם)
כתובת:
102 Spring St
טלפון:
2123431114

3.רכיבה על סוס בסנטרל פארק זה חובה , בעיקר אם אתם אוהבי סוסים אתה פשוט מקבל סוס ודוהר לך בין המוניות , הם לא מצרפים לך מדריך והם רק בודקים שיש לך מושג - לא להראות יותר מדי ידע או שיתנו לכם סוס מטורף ותהנו הרבה פחות מהרכיבה.
כתובת:
Clairmont Riding Academy, West 89th, between Colombus Ave. and Amsterdam Ave.


נשלח ע"י אסף , ישראל
אנטרנט

מי שלא שפר עליו גורלו וישן ב-jazz on the park, ומחפש אינטרנט בחינם, יכול לכתת רגליו לאוניברסיטת קולומביה המרוחקת כ-15 דקות מהאכסניה, ולהשתמש ב-2 עמדות האינטרנט שנמצאות בלובי, לפני הכניסה, ממש ליד השומרים והמאבטחים, שלא שואלים כלום, ולא מבקשים תעודה מזהה


נשלח ע"י רון , ישראל