web stats מסביב לעולם - טיפים ליוטה


טיפים ליוטה


1. בעיירה טרופיק שקרובה מאוד לפארק ברייס יש כמה מלונות - מאחורי מלון שנקרא בולברי אין יש בד אנד ברקפסט חמוד נורא של איזה זקנים וביתם והוא נקרא פרנסס בד אנד ברקפסט ומקבלים חדר חמוד בעליית גג וארוחת בוקר מפוארת ויש שם חווה עם סוסים וכל מיני חיות חמודות.

2. בברייס - כרגע יש המון שיפוצים בברייס לקו השאטל החדש - כרגע הוא כבר פועל אבל עדיין ניתן גם לכל מקום להגיע עם הרכב - לדעתי תוך כמה זמן זה יהיה כמו בגרנד קניון ובזיון שבו תאלצו להשאיר את הרכב בחניה מסודרות (במרכז המבקרים או אפילו מחוץ לפארק) ולהשתמש אך ורק בשרותי השאטל.

3. בפארק ברייס - מסלול נחמד שמשלב בתוכו כמה מסלולים (את קווינס גרדנס ואת וול סטריט ונדמה לי עוד משהו גם) בכל אופן הוא מעגלי ולכן ניתן להתחיל אותו גם בוול סטריט וגם בקווינס גרדנס ובסוף לחזור לרכב בהליכה קלה של חצי מייל על שפת הקניון - יפה נורא.....לא להתעצל ולקחת שאטל או משהו. במסלול בהתחלה יורדים המון (שזה כבר מבשר רעות על החזור) למטה ביו כל הזקיפים רואים את המלכה (בערך.....צריך דמיון מפותח) ואת וול סטריט וכל מיני זקיפים סתם שלא קבלו שם אך הם יפים באותה מידה ובסוף עולים הכל חזרה שזה קצת מעצבן.

4. בפארק ברייס - יש המון נקודות תצפית בברייס - שבעצם כולן מומלצות אבל נקודה אחת שהיא מעט שונה מכל השאר היא הנטורל ברידג` - פשוט תצפית על גשר טבעי אדום ומקסים שנוצר - הנקודה היא גם ממש קרובה כך שהשמחה כפולה.

5. לגבי חיות בר - מי שממש רוצה לראות חיות (האמת שבכל האיזורים רואים אותם מעולה אבל עדיין....) אם תגיעו בשעות הערב (כזה 5-6 בערב) לפארקים (אפילו במרכזי מבקרים) החיות מתחילות לצאת בהמוניהן ולשתות ולהסתובב.

6. בפארק זיון - מסלולון קצר שמביא אותך למאוחרי הקיר הבוכה - סלע שממנו נוטפיות טיפות מים - ממש נחמד והליכה קלה כך שכל אחד יכול, צריך לרדת בתחנת הוויפינג רוק - שם גם מתחיל מסלול נוסף שאמור להיות שווה (הידן קניון) אך לצערינו הוא היה סגור באותו יום.

7. בפארק זיון - ישנו מסלול לשלוש בריכות - למען האמת השתיים הקרובות היו די מאכזבות, יבשות ושלולתיות כאלה אבל הבריכה העליונה (אליה גם ההליכה הכי ארוכה וגם הכי מעצבנת - בעליה) היתה מקסימה - מפל שנופל מגבוה מאיזה סלע ענק לתוך בריכונת קטנה - ממש נחמד (ולנו בדיוק נגמרה הבטריה של המצלמה שם) יש לרדת בתחנת זיון לודג` - לחצות את הכביש ושם מתחיל המסלול.

8. לגבי התחבורה בפארק זיון - בפארק זיון ניתן להגיע עם הרכב רק עד צומת החיבור עם כביש מספר 9 - מעבר לנקודה זו ניתן להגיע רק עם שאטל שמפעיל הפארק בחינם (לרוב המסלולים צריך לקחת את השאטל) השאטל מגיע לריברסייד ווק וחוזר למרכז המבקרים.

9. בפארק זיון -המסלול הזה הוא אחד השווים לדעתי - הוא הולך בהליכה קלה ליד הנהר - נופים יפים והליכה נעימה וכשמגיעים לנהר אם רוצים להמשיך חייבים להכנס אל המים (לא לשכוח לקחת מקל כי המים לאט לאט נעשים יותר גועשים) בכל נקודה אפשר להסתובב ולחזור אם רוצים ואם רוצים אפשר ללכת עד הסוף (זה אמור להיות נורא ארוך - לא ניסיתי) שימו לב די בהתחלה למפלון חמוד על הקיר.

10. סידר ברייקס - סידר ברייקס דומה מאוד לברייס בצורת נוף שלו אך הוא בעצם אמפיתיאטרון אחד גדול המלא בזקיפים והמראה שנוצא הוא מדהים - הכל צפוף שם וצבעוני - מדהים אין שם יותר מדי מה לטייל כי זה מקום אחד אבל גם עליו יש 3 נקודות תצפית לאורך הכביש שנוסע בו.

11. פארק קניונלנדס - הפארק עצמו יפיפה - הוא מורכב משלושה איזורים: הנידלס - שהוא לטעמי האיזור הפחות מרשים, המייז - איזור שנגיש רק לרכבים 4X4, ואיזור האיילנד אין דה סקיי בו יש תצפיות יפיפיות על כל הקניונים הענקיים והאיזור המדהים הבעיה העיקרית בפארק זה שהאיזורים לא מחוברים ובין הנידלס לאיילנד אין דה סקיי יש נסיעה של איזה שעה וחצי וזה קצת מבאס.

12. פארק קפיטול ריף -הפארק עצמו היה מעט מאכזב אבל הוא נחמד מאוד ושווה את הביקור אם יש זמן למרות זאת 2 דברים שבהחלט שווים בפארק - הדום - סלע ענקי ולבן בצורת כיפה - ממש יפה, ומסלול היקמן ברידג` - מסלול קל יחסית (בערך 2 קמ ) שמוביל אותך בדרך יפה (שימו לב לכל מיני קשתות קטנות) אל גשר טבעי גדול יותר - ללכת גם לצידו השני של הגשר ולהקיף אותו.

13. פארק נטורל ברידג'ס - פארק נחמד מאוד ובו שלושה גשרים טבעיים שבכל אחד מהם ניתן לצפות ממש מליד החניה ולכל אחד מהם ישנו גם מסלול (אורכים שונים אך די קצרים) שמביא אותך לתחתית הגשר.

14. גובלין ואלי - פארק מדינתי קטנטן וחמוד שפשוט זה עמק לא גדול עם מלא מלא סלעים משונים בצורות מוזרות - זה ממש יפה ואפשר לטייל בין הסלעים בעמק וילדים (וגם מבוגרים) עם דמיון מפותח במיוחד יהנו שם נורא.

15. גרנד סטיירקייס אסקלנטה - פארק ענקי אבל אין יותר מדי אופציות גישה אליו - ישנם כמה טיולים מאורגנים וגם כמה מסלולים שניתן לעשות לבד (לא קצרים ) אחד מהם זה מסלול לקאלף קריק - הליכה של 9 קמ בערך לעיתים על חול כמו ים כזה מעצבן אבל סה"כ הליכה ישרה ונוחה עד שמגיעים למפלון יפה על סלע עם בריכה מתחתיו - פשוט תענוג - שקט ושלווה.

16. פארק ארצ'ס - באופן כללי זה לדעתי הפארק הכי שווה ביוטה ובין השווים ביותר בארה"ב - הוא קטן אך מדהים ביופיו - מה גם שילדים פשוט ישתגעו שם אפשר לטפס על כל הקשתות , להשכב עליהן וכו וכו - שעות של משחקים שונים ומשונים שיביאו אותם לסוף היום גמורים מעייפות ועל כן שקטים...:-)

בפארק יש מסלול שמכיל בתוכו כמה מסלולים - הוא מתחיל בהליכה קלה ומגיע לקשת מאוד רחבה שנקראת לנדסקייפ ארץ` לשם המסלול הוא קצר וקל ולכן מתאים לכל אחד.

בהמשך למסלול שמוביל אל הלנדסקייפ ארץ, אם תמשיכו לא מעט - בערך 5 ק"מ ותהלכו לכם לעיתים על מקומות צרים שמצדדיכם כלום בערך (בקיצור מסלול שלא מתאים לכל אחד, ואנשים עם פחד גבהים או דברים כאלה בהחלט יכולים לא להנות שם ) בסוף תגיעו לדאבל O ארצ`ס שזה שתי קשתות אחד מעל השניה - משהו מדהים, אל תסתפקו בלראות אותן ברחוק - תכנסו אליהן ותהלכו בצד השני כי משם התצפית יפה יותר (עם נוף הפארק מעבר לקשת העליונה הגדולה ).

דליקט ארץ' - ישנן 2 דרכים לראות את הדליקט ארץ` שהיא הקשת בערך הכי מפורסמת ביוטה (היא גם זו המופיעה על לוחיות הרשוי של המדינה) מסלול אחד הוא ארוך ויחסית קשה - המסלול מגיע ממש עד הקשת ואפשר להלך לידה מתחתיה וכו, המסלול השני הוא עליה מעט מעצבנת אבל המסלול קצר ומגיעים לנקודת תצפית יפה על הקשת - כשקניון קטן מפריד ביניכם. כדאי לראות את הקשת בצבעי השקיעה.

איזור החלונות - מסלול ממש קצרצר יוביל אתכם לשני חלונות גדולים ויפים - זה מסלול היקפי שעובר בשני החלונות ובעוד קשת והוא קל מאוד. ליד איזור החלונות יש מן חניה ליד הדאבל ארץ` - אלה הן שתי קשתות שחולקות צד אחד משותף - יפה נורא - הולכים קצת ומגיעים ממש לקשת ואפשר לטפס שם ולחקור את הקשתות מכל הכיוונים.


נשלח ע"י אור וכפיר


אכסניות טובות וזולות ביוטה:


1.מואב - לייזי ליזרד (: מקום משעשע וזול מאוד (8.72$ לאדם!!). הם נמצאים מאחורי מחסנים, (ככה שקצת קשה למצוא בלילה, צריך הרבה סבלנות), נקיים מאוד, חדרים גדולים. להביא מגבות בעצמכם, או "לשכור" מגבות בעבור משהו כמו 1.5$ למגבת, תשלום חד-פעמי.
טלפון 6057-259-435:

2. קאנאב (- קניונלנדס אינטרנשיונל הוסטל: דרומית לפארקים זיון וברייס, נמצא מקום חמוד, בו יש גם חדרים זוגיים וגם חדרי מעונות (הוסטל), אותו מנהלת אישה מקסימה בשם ג'יין (האמא שלא נמצאת עימכם בטיול...). תוספת נחמדה למקום הוא טום, חתול שחור קשיש שהגיע לפני 13 שנים לאכסניה ע"י אופנוען ששם את הגור הקטן והמסכן בתוך מעיל העור שלו כשרכב על האופנוע... זול, כ - 12 דולר לאדם.
טלפון: 5554-644-435
מעבר לזה, העיירה קאנאב מתגאה בעובדה שהם "הוליווד של יוטה" על שום המספר הרב של סדרות וסרטים שצולמו בה. במרכז המבקרים בעיירה תוכלו לקבל מפות של טיול עצמי בין האתרים ה"מפורסמים" הללו.נשלח ע"י תמי ועידו , ישראל
שלח מייל לתמי ועידו