מסביב לעולם - טיול במזרח קנדה


מסלול במזרח קנדה ובמחוזות האטלנטיים

למפת המסלול

הטיול יכול להתחיל מניו יורק או מכל נקודה אחרת במזרח ארה"ב
נוסעים לאלף האיים, אפשר לעשות שם שייט ולעלות על מגדל התצפית ממנו רואים את כל האיים.
משם נוסעים לטורונטו - מעבירים שם כמה ימים לפי מה שמעניין אותכם יש שם מלא מוזיאונים , מרכזי קניות ושאר ענינים. שווה לעלות על מגדל ה- סי אן ולתצפת על כל העיר מלמעלה. כדאי גם לבקר בסקיידום שזה אצטדיון ענק שבנוי לבייסבול ופוטבול יש לו תקרה נפתחת לימי שמש ויש שם סיור די מעניין בכל המקום.
מטורונטו כדאי גם לסוע לניאגרה פולס (מרחק שעה וחצי בערך )
בניאגרה יש המון מה לעשות - סיורי סירה, סיורים רגליים, סרט איימקס תצפית ועוד מלא מלא דברים, כל העיירה שם ממש תיירותית ומלאת אטרקציות.

משם נוסעים לאוטווה - עיר הבירה של קנדה , מסתובבים באיזור הפרלמנט אפשר לקחת סיור מודרך בפנים וזה די נחמד. בקיץ יש שם גם חלופי משמר בעשר בבוקר, לסוע על ססקס דרייב עליו מפוזרים מלא בתים יפים (של כל מיני חשובים למיניהם) וגם נמצאת שם בזיליקת נוטר דאם שהיא נורא יפה. בין רחוב ג'ורג' ליורק יש שוק ביוורד (שבת הכי שווה שם) שהוא די נחמד.

משם ממשיכים בנסיעה למונטריאול - לבקר בפארק האולימפי , ללכת לתצפית בפארק מון רואיל שמשקיף על כל העיר, להסתובב בעיר העתיקה על יד קו המים ולראות את בזיליקת נוטר דאם והכנסיה, לשבת בבית קפה ברובע הלטיני (רו סן דניס) על מרפסת וסתם להסתובב בדאונטאון.

משם ממשיכים לקויבק סיטי -בירת מחוז קויבק גם שם אפשר לבקר בפרלמנט ולהצטרף לסיור מודרך שווה להסתובב בעיר העתיקה ובסיטאדל ליד קויבק סיטי יש פארק קטן עם מפלים (מונמרסי פולס) החניה יקרה והפארק לא כזה מציאה. בהמשך הדרך (מצפון לסנט לורנס) נמצאת סנט אן שם יש פארק בקניון סנט אן שממש יפה.

מסנט סימון לעבור במעבורת לדרומו של הנהר (סנט לורנס) ולהיכנס לניו בראנזויק.

בניו בראנזויק יש 5 דרכים נופיות שעוברות בכל המחוז - בהתחלה נוסעים על ריבר ויו (הדרך הירוקה) שנוסעת ממש על גדת נהר סיינט ג'ון עד לעיר
סיינט ג'ון - בדרך לעצור בעיר גרנד פולס- מפל באמצע העיר.
קינגס לנדינג , הרטלנד (שם הגשר המקורה הארוך ביותר בעולם).
בעיר סיינט ג'ונס יש את המפל המתהפך - שזה האת לא מלהיב כמו שנשמע אבל נחמד, מסיינט ג'ונס ממשיכים על הדרך הכחולה - פאנדי טרייל שעובר על כל מפרץ פאנדי שבו הבדלי גיאות ושפל הכי גדולים בעולם שם נמצא גם הפארק הלאומי פאנדי.
כדאי לסוע לסנט מרטינס קייבס - מערות חוליות שנוצרו על החוף ובזמן שפל אפשר להסתובב בהן, ולהופוייל רוקס - זקיפים שנוצרו ועוצבו ע"י המים בגיאות - אפשר לשוט בקיאקים ביניהם ובשפל ללכת ביניהם (כדאי להעביר שם לילה ולראות אותם גם בגיאות וגם בשפל) על כביש 915 (כביש טבעתי שיוצא מפאנדי טרייל) יש את צוק אנרייג' צוק שבגיאות הוא אי בעצם ועליו מגדלור.

משם ממשיכים למונקטון - בסביבת מונקטון ישנם הרבה גשרים מקורים ויש מסלול אם רוצים בלשכת התיירות.
מגנטיק היל - במונקטון - גבעה ששמים תרכב על ניטרל ומתדרדרים כאילו במעלה הגבעה - פתחו שם גם גן חיות ופארק מים ועשו מזה אתר בילוי.
עוד במונקטון - טיידל בור - יש שעון ענק שמראה מתי הגל הבא - לפעמים זה מרשים אבל לפעמים זה גל קטן נורא. (הפארק נמצא על רחוב מיין , כבר תראו תשעון).

משם עוברים לנובה סקושה
בנובה סקושה גם אפשר לראות את הטיידל בור בכמה נקודות (יש רשימה עם שעות בלשכות התיירות).
הליפאקס - בירת המחוז - עיר כיפית, מלא פאבים ומסעדות, כדאי לבקר שם בסיטאדל שיש שם חיילים בריטים מפעם וההדרכה שם מאוד מענינת (להצטרף לסיור שיוצא מהאינפו סנטר). כדאי גם לבקר במוזיאון הימי של המחוזות האטלנטיים - מוזיאון מרשים על סירות ושאר עניני ים. כדאי גם להסתובב קצת בגנים הציבוריים של הליפקס- ממש יפה שם.
קרוב לעיר יש עיירה נורא יפה - פגיז קוב - 50 קמ בערך מהעיר.

באי קייפ ברטון שבמחוז יש את מסלול קאבוט הידוע - 300 קמ נופיים מסביב לקייפ ברטון היילנדס- מומלץ - אפשר לעצור בדרך לכל מיני שיט לויתנים וכאלה.
לואיבורג - מצודה צרפתית משוחזרת, בקיץ יש שחקנים שמשחקים את חיי היום יום בתקופה (1744) ולפני העונה (מאי) יש רק טיולים מודרכים עם הסברים בלי השחקנים.
מנורת' סידני לוקחים מעבורת לאי ניופאונדלנד 6 ( שעות לפורט א באסק).

מפורט א באסק ממשיכים על כביש מס 1 עד לדיר לייק ומשם 430 עד לפארק הלאומי גרוס מורן - פארק מדהים, פיורדים (ללכת לזיט לווסטרן ברוק פיורד) אגמים, הרים (איזור הטייבלנדס גם מהמם). מהפארק להמשיך צפונה עד פורט או שואה או עד סיינט אנתוני משם אפשר לקחת מעבורת (נוסעים בלבד, קצת יותר דרומה אפשר מעבורת לכלי רכב גם) ללברדור בדרך יש את ארצ'ס - קשתות על החוף, ליד סינט אנתוני לאנס או מדוז - יישוב ויקינגי משוחזר (בקיץ). משם לחזור לדיר לייק ולהמשיך על כביש 1 עד טווילינגייט- איוזר מפרצי מקסים, במאי יוני - יש צפייה בקרחונים וביולי אוגוסט בלוויתנים במוזיאון דארל יש דוב קוטב מפוחלץ שהגיע על קרחון.
משם אפשר להמשיך עד לבירת המחוז סיינט ג'ונס או לחזור למעבורת (בקיץ מופעלת גם מעבורת דרומית לסיינט ג'ונס שלוקחת 14 שעות)

נוסעים עד לגבול עם מיין וחוזרים לארה"ב
כדאי לעבור עוד בפארק אכאדיה שנמצא במיין - בפארק שווה לסוע על כביש הטבעת, מפרץ פרנצ'מן והר קאדילק.

מי שממשיך לניו יורק עובר דרך בוסטון ומי שיש לו יותר זמן שווה להגיע לניו המפשייר לבקר בהרים הלבנים - לטפס עם הרכב על הר וושינגטון שהוא הכי גבוה בצפון מזרח ארה"ב (נדמה לי) העליה לא קלה ומקבלים תעודה וסטיקר לאוטו בסוף.

המסלול מותאם לחודש פלוס מינוס.


נשלח ע"י אור דרום , ישראל