web stats מסביב לעולם - טיפים לאירלנד


טיפים לאירלנד

טיפים כלליים:
אי אפשר בלי מזג אוויר: היו מוכנים לגשם בכל עת, ללא קשר לעונות השנה, ואפילו אם התעוררתם ליום שטוף שמש.

השקע החשמלי באירלנד שונה מזה שבארץ. ניתן לראות דוגמא לסוג השקע ב- http://kropla.com/!g.htm . בבית המלון בו שהינו ניתן היה לקבל מתאם, אך אין ברשותם הרבה, כך שיכול להיות מצב בו כל המתאמים נמצאים בשימוש האורחים ולא יהיה להם להשאיל. במקרה כזה הקפידו להתעניין כל הזמן אם הוחזר להם מתאם. בחנויות מתאם כזה עולה 5 €.

משדה התעופה של דבלין ניתן לקחת מונית לעיר. היא תעלה כ-20 € לפחות. יש להמתין בתור המיוחד למוניות, וכשיגיע תורכם, תעלו על מונית. ישנם מספר אוטובוסים שיקחו אתכם לעיר, והם עוצרים בתחנות קבועות, בכל חלקי העיר (מרכז העיר בכל אופן). הנסיעה לעיר תארך בין 20-30 דק' כאשר אין עומס. המחיר לכיוון אחד- 7 €.

דבלין היא עיר שהמרכז שלה מאוד קטן, ואפשר לחצות אותו ברגל בחצי שעה. אז ותרו על התחבורה הציבורית כל עוד אתם מטיילים במרכז. גם חסכו לדברים כדאיים יותר, וגם תוכלו לראות הרבה יותר ברגל. ולכן עצתי היא: חשבו טוב טוב לפני שאתם עולים לאוטובוסים לתיירים (Hop On, Hop Off).

LUAS זה בעצם השם של ה-Tram של דבלין. התחנה הראשונה של המסלול הירוק נמצאת מולStephen's Green Shopping Center. התחנה הראשונה של המסלול האדום נמצאת ב-Connolly st.. אין תחנה משותפת לשני המסלולים, ואם רוצים לעבור מאחד לשני, התחנות הקרובות ביותר של שני המסלולים הןStephen's Green של המסלול הירוק ו- Abbey st. של המסלול האדום. כרטיסים ניתן לרכוש במכונות שבתחנה ולא על הטראם. ניתן לשלם במזומן ובכרטיסי אשראי מקומיים. לא יודעת להגיד אם אפשר בכרטיס בינ"ל. אין צורך להחתים את הכרטיס במכונה כלשהי בתחנה או על הטראם. העלות משתנה בהתאם לאיזור (לפי מפת ה-Zones) של הטראם. כשנסענו ל-Dundrum, אחד הפרברים הדרומיים של דבלין, זה עלה לנו 3.1€ לכרטיס הלוך ושוב, לאדם. מידע נוסף ניתן להכנס לאתר: www.luas.ie .

האירים נוהגים לחתום את שבוע העבודה בימי שישי בפאבים הרבים הפזורים בעיקר באיזור מקום עבודתם. הערב שלהם בפאב יכול להתחיל ב- 17:30 ולהסתיים אפילו ב- 23:00 אם לא אחרי. אם תגיעו לפאבים בימי שישי, יש סיכויים גדולים למדי שלא יהיה לכם מקום לשבת בו, ותיאלצו, כמו המקומיים, לשתות בירה בעמידה. הם מבלים בעמידה בפאבים במשך שעות במידה ולא הגיעו בזמן כדי לתפוס את אחד השולחנות. האיזורים הרלוונטים במרכז העיר שאני יודעת עליהם: מרכז העסקים הפיננסי של דבלין (International Financial Services Centre -IFSC) נמצא באיזור ה-Docks, לצידי נהר הליפי, ומרכז עסקים נוסף הממוקם במרכז העיר נמצא בעיקר באיזור שמדרום לסנט סטיבן'ס גרין. אז אם נקלעתם לאיזורים האלה והכל מלא, זו הסיבה, ואולי כדאי לחפש איזור אחר...

אם נתקלתם במישהי ששמה הוא Aoife ולא יודעים איך אפשר לקרוא את זה, אל תרגישו לא בנוח. זה לא ממש אנגלית, אלא גאלית (או Irish, כפי שהאירים קוראים לשפה). מבטאים את זה Eefa (איפה, עם חיריק, במלעיל). זה שם מאוד נפוץ, בערך הרביעי הכי נפוץ לנשים באירלנד.

קצת תרבות והיסטוריה:
ב- Kildare st. (רח' היוצא מהצד הצפוני של סנט סטיבן'ס גרין) שוכן ה- National Museum. פתוח כל יום עד 17:00, סגור בימי שני. אז קחו זאת בחשבון. הכניסה חופשית, ומוצגים בו שרידים מתקופות שונות: האבן, הברונזה, ימי הביניים בכלל ותקופת הויקינגים באירלנד בפרט, ופריטים הקשורים להיסטוריה האירית מימי הביניים ועד לימי המאבק האירי לעצמאות במהלך המאה ה-20. הסבר מפורט ביותר על כל תקופה ותקופה, כמות עצומה של מוצגים והסבר ספציפי כמעט על כל הפריטים המוצגים. אם אתם באמת מתעניינים במוזיאון מהסוג הזה, כדאי לפצל את הביקור ל-2, של כשעה וחצי עד שעתיים כל אחד, אחרת קשה להתרכז ולעכל את כל המידע הכתוב. ייתכן ויש סיור מודרך כל יום בשעה מסוימת, שכרוך בתשלום מאוד סמלי.

ברחוב המקביל, Marrion st., נמצא ה- National Gallery. הכניסה היא ללא תשלום. בבניין המרשים, שכלל לא נראה רחב מימדים, ניתן למצוא אוסף עצום של יצירות אמנות, בשטח עצום עוד יותר! אני ביקרתי בחלקים שהציגו יצירות של ציירים אירים רבים וקצת פחות מזה של אמנים אירופאים, השייכים לאסכולות שונות. אני בטוחה ש- ורמיר (Vermeer) ורמברנדט (Rembrandt) מצלצל מוכר, וכנראה שגם Picasso, אבל לא טרחתי לחפש את יצירותיו. הן אינן לטעמי כלל.

ב-Dublinia (לא זוכרת את הכתובת, נמצא בהמשך של Dame st., ממש אחרי Christcherch Cathedral. אי אפשר לפספס) ניתן להתרשם מההיסטוריה של דבלין, החל מהמאה ה-12 ועד למאה ה- 16 (בערך), כולל תערוכה שלמה המוקדשת להיסטוריה הויקינגית, כולל ההיסטוריה הויקינגית של אירלנד. המבנה מרשים, והכניסה בתשלום של 6.25 אירו, פתוח כל יום עד לשעה 17:00. התערוכות מאוד מעניינות ומציגות תפאורה אופיינית לכל תקופה. כשביקרתי שם, היתה קבוצה גדולה של אנשים שהתאמנו איך להדריך מבקרים במקום, כך שנהניתי גם מהם בנוסף למידע הרב המפורט ליד המוצגים. אני הייתי שם כמעט 3 שעות, ולא סיימתי את תצוגת הויקינגית (זה נמצא בקומה העליונה, והיתה זו שעת הסגירה...). ביקור חובה לחובבי ההיסטוריה, אבל גם אחרים ימצאו את הביקור בדבליניה מאוד מעניין וחווייתי.

קניות על קצה המזלג:
הרחובות העיקריים לקניות בדבלין הם Grafton, מדרום לליפי, ו- Henry מצפון לליפי. בהנרי יש מספר מרכזי קניות קטנים (קניונים בשפת הקודש, ובגרפטון מספר בתי כל בו. גם ברחובות הסמוכים להם יש הרבה חנויות ומכל הסוגים, המינים וטווח המחירים, המשתנה מחנות לחנות. חנויות מזכרות לתיירים יש בלי סוף! אבל לפחות יש שם דברים ממש חמודים ושווה לפחות להכנס ולראות ולצחקק למראה הפיצ'פקס המצחיקים למדיי.

Powerscourt Center שב- William st. (בגרפטון נפנה ל-Wicklow st. ואז שמאלה לרח' ויליאם)- מבחוץ המבנה היפהפה והמרשים כלל לא נראה כמרכז קניות (קטנטן). הכנסו פנימה, ולו רק כדי להתרשם ממנו. בפנים תמצאו מרכז קניות מקורה עם תקרת זכוכית, בימי שמש הוא מואר בצורה טבעית (מן הסתם...), עם חצר פנימית חמימה וזה ממש מקסים. מראה מלבב בהחלט. בתוך המרכז יש מספר בתי קפה ו/או מסעדות, מעט חנויות שכל אחת ואחת מהן עונה על אחת או יותר מהקטגוריות הבאות: משעממות, יקרות מאוד. אחד הדברים המיוחדים במרכז הקניות הזה הוא שבגלל שהוא קטן ורוב השטח הפנימי מוקצה לחנויות ומסעדות, כמעט ואין מסדרונות, וברוב המקרים צריך לעבור בחנויות עצמן כדי להגיע מחנות לחנות או למסעדה וכו'. חייבים להכנס ולראות!

קניון ענק וחדש נמצא ב-Dundrum, אחד הפרברים/שכונות הדרומיים של דבלין. יש בו את כל הרשתות שתמצאו במרכז דבלין, חנות Virgin Music ענקית(!!), וחנויות רבות ואחרות. שווה להסתובב, ויש הרבה מה לראות וחנויות רבות להכנס- ואפילו לקנות. קניות היא לא מילה גסה! בקניון יש הרבה מסעדות ובתי קפה, המגישים גם אוכל, אז אל תתפתו להכנס למקדונלדס (שנמצא ממש בכניסה לקניון) לפני שאתם רואים את המבחר העומד לרשותכם.
איך להגיע: טראם מסנט סטיבן'ס גרין, כרטיס הלוך וחזור- עלה 3.1€ לאדם. לא הרבה בכלל. יורדים בתחנת Dundrum, וכשיוצאים מהתחנה פונים שמאלה וממשיכים כמה מאות מטרים ומגיעים לשני מבנים חדשים ועצומים- וזה הקניון. המבנה הימני הוא תאטרון או בית אופרה, השמאלי מביניהם הוא הקניון.

קצת על הכבישים באירלנד:
הם נחלקים למספר סוגים:
M- כביש מהיר. המהירות המותרת- עד 120 קמ"ש.
N- National Primary\Secondary Road (כאשר ל-N צמודה ספרה אחת, למשל N4, מדובר ב- Primary. כאשר צמודות שתי ספרות, למשל N59, מדובר ב-Secondary.). המהירות המותרת- עד 100 קמ"ש.
R- Regional Road, המהירות המותרת- עד 80 קמ"ש.
סוג כביש נוסף של הוא ה-Third class road. אינו מסומן ע"י אות מסוימת, אפילו אין להם מספרים.

הכביש המהיר שמסביב לדבלין, בכניסה וגם ביציאה מהעיר, הוא כביש אגרה, משהו כמו 2€-1.5€ (לדעתי הסכום היה שונה בכניסה וביציאה, כנראה בהתאם למקום ממנו נכנסת לכביש), שכדאי להכין במדוייק, כי לא תמיד יש ביתנים מאויישים. בכניסה לדבלין למשל, היה מחובר סל ענק למכשיר שאליו יש להשליך את הכסף (ממרחק של עד כחצי מטר), ואין עודף כמובן. אם עומד אדם ליד המכונה, זה רק כדי לעזור לנהגים להכניס את הכסף, וגם הוא לא נותן עודף.

אזהרה קטנה לגבי חלק מכבישי ה-N, והיא רלוונטית לכל כבישי ה-R: במקרים רבים מאוד ה-N הוא כביש מאוד צר, שרוחב כל נתיב הוא בערך ברוחב של מכונית משפחתית (ולא לשכוח שיש שני נתיבים בלבד, אחד לכל כיוון), השוליים בדר"כ מאוד צרים (20 ס"מ), ובקצה השוליים יש מעקה, שיחים מסיביים או גדרות האבן המפורסמות שהאירים מאוד אוהבים. אני מזכירה לכם שהמהירות המותרת ב-N היא 100 קמ"ש, מהירות לא ממש ריאלית לכבישים ברוחב הזה (לגבי ה-R, הגבלת המהירות ל-80 קמ"ש נראית מהירות סבירה לאיכות ואופי הכביש), אבל ברוב המקרים זו המהירות בה המקומיים נוהגים בכבישים הללו, אז תשתדלו, לפחות שלא לתת לכביש או לרכבים אחרים לגרום לכם לסטות יותר מדי לשוליים, אחרת תסבו נזק כזה או אחר לרכב.

תמיד עדיף לשכור רכב בארץ, יעלה יותר זול. אנחנו לא הזמנו רכב מהארץ, כי את ההחלטה לצאת מדבלין קיבלנו כשהיינו כבר שם. את הרכב שכרנו מאוויס. למרות שיש הרבה חברות מהן ניתן לשכור רכב, לא התחשק לנו לעשות סקר שוק. מבחינת המחיר, 180 אירו ל3 ימים בדיוק, זאת אומרת שצריך להחזיר את הרכב בדיוק באותה השעה בה קיבלנו אותו. כל שעה נוספת זה כבר נחשב כיום נוסף, ולא חלק ממנו! המחיר כלל הרחבה של הביטוח, כך שלא תהיה לנו השתתפות עצמית. זה לא כלל ביטוח לנוסעים ברכב (לעצמנו בעצם), החלטנו שלא לעשות מאחר והיה לנו ביטוח שעשינו מהארץ. במידה והיינו מעוניינים שיותר מאדם אחד ינהג ברכב, היינו צריכים לשלם תוספת של 8 אירו לכל נהג נוסף, ליום. היתרון של אוויס היה שנהג שלהם הגיע לאסוף אותנו מהמלון למשרדים שלהם, שם השלמנו את ההזמנה שלנו וקיבלנו את הרכב. יתרון נוסף הוא המיקום שלהם- דבלין 8, וזה מאוד קרוב ליציאה לכביש הבינעירוני והמהיר (4N שהפך להיות 4M ואח"כ חוזר להיות 4N). הקרבה ליציאה מהעיר היא יתרון מצויין, כך שלא ממש נהגנו בתוך העיר בפעם הראשונה בחיינו שאנחנו נוסעים בצד שמאל של הכביש.

אין טעם לשכור רכב לימים שאתם בדבלין. התנועה ערה כמעט בכל שעות היום ואין מקומות חניה. חוץ מזה שתמיד עדיף לטייל ברגל ולראות הכל.

קצת על ה-B&B's באירלנד:
אירלנד שורצת B&B's. אי אפשר להתחיל ולתאר עד כמה. בכל כפר יש לפחות 10 B&B's! רואים אותם בדרך כל הזמן, יש הרבה על ה-N וגם בשאר הכבישים. המחירים נעים בין 25-40 אירו לאדם, וזה כולל כמובן ארוחת בוקר. ארוחת הבוקר משתנה ממקום למקום, וכדאי לברר את זה לפני. לנו למשל נמאס מארוחת הבוקר האירית שהגישו במלון בדבלין, אותו הדבר כל בוקר! לכן, לפני שהחלטנו לגבי ה-B&B וידאנו לגבי ארוחת הבוקר, שיש ארוחה שהיא לא הארוחה האירית המסורתית, ושיש משהו שמתאים לי כצמחונית. כל המארחים מציעים להראות את החדר לפני שתחליטו. לכו על זה. היו פעמים שעברנו בכמה B&B's לפני שהחלטנו. ברוב ה- B&B's אין טלויזיה בחדרים, אלא רק ב- lounge room. אנחנו העדפנו את אלה עם הטלויזיה... כמובן שהמחירים שלהם נוטים מעט כלפי מעלה. בכל ה- B&B'sשהיינו שילמנו 35 € לאדם.

וכמובן-קצת אינפו לגבי אוכל:
כשירות חשוב לאחיותיי ואחיי הצמחוניים: יש כאן גם מסעדות לצמחונים!!! והרבה!!! המצב הרבה יותר טוב מתל אביב, זה בטוח. פה לא צריך לאכול פסטה או סלט כי זה המנות הצמחוניות היחידות שמסעדות בישראל יודעות לייצר. חוץ מזה, למי שלא יספיק לקרוא עד הסוף, אני מצרפת המלצה שלילית בתחתית, אז לפחות עליה אל תפסחו.

Cornucopia, 19 Wicklow st., Dublin 2
כשמה כן היא. המסעדה מציעה מנות צמחוניות המשתנות מדי יום, כ-5 מנות עיקריות מדי יום ו-2 סוגי מרקים. אין שירות של מלצרים. את המנה ניתן לקבל בדוכן המתאים. לכל מנה עיקרית מקבלית 2 סוגי סלטים, מתוך מבחר של 10 בערך, למשל: סלט תפוחי אדמה, סלט ירוק, סלט גזר ועוד. במסעדה יש מתקן מים לשימוש חופשי של סועדי המסעדה. יתרון משמעותי של המסעדה, פרט להגשת אוכל צמחוני בלבד: ליד כל מנה מסומן מה היא מכילה או לא מכילה (מבחינת קבוצות מזון). למשל: אם מנה מכילה בוטנים, אם היא נטולת גלוטן או לקטוז. כל מה שחשוב לצמחונים/טבעונים או לאנשים שאלרגים למזונות מסוימים.
המחיר למנה עיקרית+2 סלטים נע בין 13€-10€
ניתן לקבל לחם, חמאה ו/או שתיה, בתוספת מחיר כמובן.
המחירים, דרך אגב, מאוד סבירים במונחים של אירלנד.

Govinda's, 2 Merrion Row, Dublin2
4 Aungier st., Dublin2
83 Middle Abbey st., Dublin1
מסעדה צמחונית אחרת, בעלת 3 סניפים בדבלין. כשלדעתי הסניף במריון הכי נחמד. העקרון בגובינדה פשוט: בוחרים גודל צלחת- קטנה ב- 6.5 € וגדולה ב- 9.65 €, וממלאים את הצלחת במה שרוצים מהמנות העיקריות ומהסלטים (אפשר למלא רק במנות העיקריות. פרט למנות העיקריות יש גם שני סוגי מרקים, אפשר להוסיף לחם בתוספת תשלום וכמובן יש גם קינוחים שנראים פשוט נהדר! לסיכום- תמורה נהדרת לכסף, ואפשר אפילו להסתפק בצלחת הקטנה (אלא אם אתם ממש גוועים מרעב)... גם כאן נתן לקבל מים עם הארוחה ללא תשלום.

Juice, South Great Georges close to the corner of Dame st., Dublin2.
מסעדה צמחונית נוספת, בעלת תפריט מגוון ובמחירים מפתיעים למדי- אנחנו סעדנו ב-24 € לשנינו, וזה היה נמוך מכל מסעדה אחרת בה סעדנו. המנות שהזמנו היו מדהימות: טופו מקושקש (על עקרון ביצה מקושקשת) וארוחת בוקר של 2 ביצים מקושקשות, כל מנה עלתה 8-8.5 €. המנות הגיעו בצלחות עמוסות כל טוב. בנוסף למנה העיקרית, היו על הצלחת סלט ירוק, פטריות מוקפצות, תפו"א מטוגנים מדהימים ומעט עגבניות ומלפפונים. במקום גם מגישים משקאות טבעיים בלבד שמכינים במקום. ניתן להזמין שייקים או סמות'יס והמחירים נעים בין 3.75 ל- 6 € לכוס.

Cafe Fresh, Powerscourt Center, Dublin 2.
אכלנו שם באחד הימים ארוחת צהריים. העקרון דומה לקורנוקופיה, אבל המבחר דל יותר, הן במנות העיקריות והן במבחר הסלטים. האוכל דמה יותר לאוכל בחדר אוכל והיה מעט תפל, התיבול החסר מתבטא גם בחוסר במלח, וזה ממש אכזב אותנו... המחיר לארוחה כזו- 10.5 €. מיץ התפוזים שהוגש נסחט במקום. יכול להיות שפשוט נפלנו על יום לא כל כך טוב ואפילו לא מייצג, אבל מבחינתי כל עוד אני אהיה בקרבת כל אחד מהמקומות האחרים (וזה לא ממש קשה, מאחר והמסעדות הנ"ל נמצאות ברדיוס קטן מאוד) קפה פרש יהיה בעדיפות האחרונה.

בלי קשר לאוכל, מומלץ להגיע ל- Powerscourt Center, מרכז קניות מאוד מעניין מבחינת המבנה, מבחוץ ומבפנים, למרות שהחנויות לא מעניינות או יקרות מאוד או שתי האפשרויות יחד.

באותו האיזור של ה- Powerscourt Center יש הרבה Pastry Caf? ו-Patisseries מעניינים.

ובאותה הנשימה:
Leon- The Pastry Cafe, 14-15 Trinity st., Dublin 2
יש להם סניף נוסף באיזור ה- Powerscourt Center. בית קפה קטנטן וחביב המציע מאפים כמו טרטלטים ועוד מיני עוגות, קרואסונים, קישים, וסנדויצ'ים מעניינים, עם או בלי בשר. אם אוכלים במקום אז הסנדויצ'ים והקישים מוגשים בתוספת סלט. התענגנו שם על טרטלט תותים, ושכחנו שם את המטריה שלנו. מטריה קטנה שחורה עם ידית כסופה. אם תגלו שהיא עדיין שם, הנכם מוזמנים להחזיר את האבידה לבעליה. תודה.
המחירים: שתיה- בין 5€-2€
מאפים מתוקים- 6€-4€
סנדויצ'ים- 9€-6€
המחירים ב-take away נמוכים בכ- 2€-1€.

Butler's Chocolate Cafe
רשת בתי קפה או יותר נכון שוקולד-קפה ויש בה שוקולד לבן חם מדהים ! (white hot chocolate)
כל פעם שראיתי סניף, הייתי חייבת להכנס ולקחת לי כוס טייק אווי, תענוג שעולה 2.8 € לכוס גדולה למדי. לעומת זאת, בשדה התעופה התענוג יעלה 3.2 €. הסניפים בדרך כלל קטנים, ואין בהם הרבה מקומות ישיבה (כמו הסניף בוויקלו- בצמוד לגרפטון). ישנם סניפים מסוימים שהם סניפי טייק אוויי בלבד (כמו הסניף ברח' הנרי). בסניפים מוכרים גם את ה-- home-made-chocolates של בטלר, שוקולדים מסוגים שונים ומאוד מיוחדים. אני קניתי שם שוקולד לבן עם פטל במחיר לא כל כך זול של 2.99€. אבל הטעם מדהים, שווה כל סנט! השוקולדים שלהם אורגניים, דרך אגב!

Fallon&Byrne Foodhall, 11-17 Exchequer Street , Dublin 2
המקום נראה מאוד מסקרן מבחוץ (ממה שראינו מבעד לחלונות, המבנה לא נראה מיוחד מבחוץ), ונכנסנו. גילינו בפנים מעין חנות לאוכל גורמה בת 3 קומות. בקומת הכניסה יש את החנות (בגודל של סופרמרקט מקומי) רק מראה ההיצע והמגוון שעל המדפים ובמקררים גרם לנו להזיל ריר... יש גם בית קפה בקומת הכניסה שמגיש עוגות שנראות פשוט מדהים. מבחינת מחירי המאפים והקינוחים- נע בין 3.5-6 אירו, וטייק אוויי עולה פחות ממחיר ישיבה במקום. יש גם מאכלים מוצגים במקררים שניתן לאכול במקום. ואני מדברת על וכל משובח ונראה ממש מצויין! מחירי הסנדוויצ'ים דומים למחירי הקינוחים. לא בדקתי לגבי המחירים של הארוחות הגדולות יותר. בקומה הראשונה יש מסעדה, אך המחירים למנה עיקרית לא סבירים במיוחד (אבל עם זאת גם לא יקרים מדי- כמובן הכל ביחס לרמת המחירים באירלנד) ונעים בין 15-20 אירו. בקומת המרתף נמצא מרתף היינות, לאורך הקירות מדפים מהרצפה ועד התקרה מלאים בבקבקי יין ממקומות שונים ובטווח מחירים שונה. שולחנות רבים פזורים בקומת המרתף, ויש שם גם בר, ניתן לשתות שם יין, וגם להביא את האוכל/משקאות שהזמנתם בבית הקפה שבקומת הכניסה, ולשבת באחד השולחנות במרתף. האווירה שם פשוט מחשמלת. מומלץ אפילו סתם להכנס לקומפלקס הזה, להסתובב ולהנות ממראה העינים בלבד.

לגבי אוכל לא צמחוני- לא אכלתי במסעדות נוספות בדבלין, אבל בפאבים הרבים הפזורים ברחבי העיר (או לפחות במרכזה), ניתן לאכול ארוחות בשריות טובות. המנות לא גדולות במיוחד, אבל משביעות את האדם הממוצע. המחיר למנה נע בסביבות ה- 10€. לא בדקתי אם יש שם מנות צמחוניות, כי מלכתחילה לא טרחתי להכנס לארוחת צהריים בפאב. האוכל מוגש עד שעות אחה"צ, ולאחר מכן מגישים שם שתיה בלבד.

ולסיכום, המסעדה שלא תרצו לסעוד בה, גם אם היא תהיה היחידה באיזור- Pasta Fresco. מנות הפסטה תפלות לחלוטין: פסטה עם ברוקולי על בסיס רוטב עגבניות, עם תוספת של פטריות, ומה שקיבלתי זה בעצם פסטה ברסק עגבניות מאוד נוזלי ומימי, עם 3 חתיכות ברוקולי קטנות ו-3 חתיכות של פטריות, שעליהן חייבו אותי ב-1.5€!!! מנה השניה- ברוטב רוזה היתה מגעילה בערך באותה המידה. המחירים היו כ-12-13€ למנה. לא ממש יקר לאירלנד, אבל התמורה מגעילה למדי.
הטיפים נשלחו ע"י דניה, ישראל