web stats מסביב לעולם -טיפים לפלורידה


טיפים לפלורידה

מיאמי ודרום פלורידה

1. מיאמי: Little Havana - ובעיקר הרחוב השמיני (Calle Ocho) . רובע קובאני אותנטי
2. מיאמי ביץ': רובע ה-Art Deco - בדרום Miami Beach
3. נסיעה לאורך ה-Florida Keys עד Key West - דרך מהממת בין איים המחוברים ביניהם ע"י גשרים הנמתחים מעל האוקיאנוס האטלנטי
4. Key West - ביקור ב- Shipwreck Historeum (מוזיאון לספינות טרופות), ובנקודה הדרומית ביותר בארה"ב
5. ביצות Everglades - Miccosukee Indian Village - סיור במוזיאון המציג את חיי האינדיאנים, ושייט ברחפת מעל הביצות. הרעש מחריש אוזניים, אבל שווה.
6. Coconut Creek Butterfly World - מעבדת גידול לפרפרים. כלוב ענק בן 2 קומות שבתוכו יצרו גנים ויער גשם. שביל עובר בין הצמחיה ומעופפים בו כ-2000 פרפרים צבעוניים ומקסימים. גן עדן של ממש !
7. Little Havana - רובע המאוכלס ע"י יוצאי קובה. הרובע ציורי-אתני והשפה השלטת היא ספרדית. מקומות ברובע:·
Calle Ocho - הרחוב הראשי. צבעוני, קולני וריחני בניחוחות לחם טרי, קפה וטבק. דוכני תכשיטים, בובות, קטורת, קמעות לגרוש רוחות ושדים
מסעדות מגישות אוכל קובאני.
בתי חרושת לייצור סיגארים, בהם נין להשקיף על תהליך הייצור:· El Creditoc Cigar Factory· Padron Cigar
8. Key Biscayne - אי באורך 11 ק"מ, המחובר בגשר. לאורכו שורת עצי קוקוס. יש בו בתי נופש לעשירים. (לסייר בלבד)
9. South Beach - אזור החוף הדרומי של Miami Beachהבניה ברובע בסגנון Art Deco
10. Florida keys - רצועה של כ-1000 איים קטנים המחוברים ב-43 גשרים לכביש ומסילת ברזל באורך 113 מייל. הכביש הוא אחד מהיפים בארה"ב. עובר בתוך האוקיאנוס בין צמחיה טרופית צפופה, בע"ח טרופיים, שוניות וצוקים.
11. Key Largo - תחילת הכביש ב-Florida Keys - סירות זכוכית לצפייה באלמוגים ודגים
12. Shipwreck Historeum - מחסן לאוניות טרופות . סרטון מספר על ראשוני מחפשי האוצרות בספינות טבועות.מדריכים במדים משחקים עם המבקרים את ארועי ספינה שטבעה ב-1865, וממחישים את הרגשות והחרדות.
13. בית המינגוויי - בבית ריהוט מהתקופה. בחצר הבית 50 חתולים שהם צאצאי חתוליו של המינגוויי .מבחוץ
14. הנקודה הדרומית ביותר בארה"ב - מרוחקת 90 מייל מקובה
15. Everglades National Park - · אזור ביצות ענק באזור סוב-טרופי. ניתן לראות: תנינים מסוגים שונים, ציפורים נדירות, דגים, חיות בר, צמחיה טרופית, שבט אינדיאניםרצוי ללבוש בגדים ארוכים, נעלים סגורות ולהצטייד בחומר דוחה יתושים.
16. Miccosukee Indian Village - צפיה באורח החיים בכפר אינדיאני. הדגמת עבודות יד מסורתיות כמו: גילוף סירות "קאנו", עבודות חרוזים ועבודות טלאים.שיט ברחפת (Airboat)
17. Coconut CreekButterfly World - מעבדת גידול לפרפרים. כלוב ענק בן 2 קומות שבתוכו יצרו גנים ויער גשם. שביל עובר בין הצמחיה ומעופפים בו כ-2000 פרפרים צבעוניים ומקסימים

אורלנדו

1. Universal Studios
2. Islands of Adventure - פארק השעשועים הצמוד ל- Universal Studios. מומלץ בייחוד אם הילדים הם בני עשרה. הוא מתאים לגילם יותר מאשר Disney World (המתאים לקטנים יותר)
3. Epcot -באזור Future World, לא להחמיץ את הסרט התלת-מימדי: "מותק, הקהל התכווץ". כל השאר - מיותר. אבל אזור World Showcase - שווה בהחלט.

4. Cape KennedyCape Canaveral - NASA - מרכז החלל של ארה"ב. מכאן המריאו החללית אפולו וקולומביה.יש סיור באוטובוס (3 שעות) שעובר ליד טיל השיגור הענק שאורכו 150 מ',המבנה שבו משפצים את רכבי החלל,נקודת השיגור של חללית אפולו,אימונים של טייסי חלל,בסוף הסיור: סרט IMAX על תהליך השיגור של טיל,הכניסה מוגבלת בימים שבהם נערך שיגור. יש להתקשר ולברר את שעות הכניסה
5. Sea World - מציג מופעים של בעלי חיים ימיים: דולפינים, אריות ים, לוטרות, ליוויתנים, כרישים
6. Ripley's Believe it or not ! Museum - אוסף דברים שלא יאומנו ממאתיים מדינות בעולם. תערוכות אינטראקטיביות ותצוגות אורקוליות
7. Walt Disney World - שילוב של מספר אתרים ופארקים על שטח הגדולפי 2 ממנהטן.מספר סוגים של כרטיסים למספר ימים
נשלח ע"י ליזי, ישראל