web stats מסביב לעוללם - יומן מסע - טיול רכבות באירופה

יומן מסע של טיול רכבות באירופה

הגעתי למילאן בבוקר ומשדה התעופה אני לוקח רכבת לעיר כשברכבת אני מבקש מיפני להחליף איתו את השטרות של הכסף היפני שנישאר לי מהטיול הקודם ליורו והיפני הסכים, הוא הוציא מחשבון חישב כמה זה שווה וכך ניפתרתי סוף סוף מהכסף היפני. יום אחרי נסעתי לפיזה לכמה שעות של טיול בעיר ולאחר מכן המשכתי לפירנצה ושם הסתובבתי גם ביום אחריי עד אחרי הצהריים וזזתי לכיון סיינה. אחרי סיינה המשכתי עד לנאפולי ושם הסתובבתי בפומפיי, בנאפולי היה כל כך חם, בלילה החום הגיע ל30 מעלות ובמלון שלי לא היה מזגן. מנאפולי חזרתי לצפון איטליה לונציה עם עצירה וטיול קטן בבולוניה.

בונציה טיילתי מהבוקר עד הלילה בלי הפסקה משם נסעתי לפדובה.
עזבתי את פדובה מוקדם מאוד בבוקר לורונה, בורונה קצת התאכזבתי, אני לא בטוח שזיהיתי את המרפסת של רומאו ויוליה. מורונה נסעתי לגנואה, לא היה לי כח להסתובב בגנואה ומשם המשכתי לניס שבצרפת משום מה הרכבות עצרו באמצע הדרך כנראה בגלל תקלה או שביתה של הצרפתים והעבירו את כל הנוסעים לאוטובוסים. הסתובבתי במונאקו שנסעתי למנטון, מונטה קרלו, קהאן וניס.

המשכתי למרסייל. החום הכבד היה נוראי וכל הזמן הייתי חייב לקנות עוד ועוד שתייה. ממרסייל המשכתי לנים ואחר כך המשכתי מערבה לבורדו ואחר כך חזרתי מזרחה דרך טוזול שמאוד התאכזבתי ממנה ועצרתי עצירה קטנה במונפלייה והמשכתי לאווניו. באווניו חיפשתי זמן רב אחר מלון פנוי מכיוון שזה היה סוף שבוע והמלון היחידי שמצאתי היה ב75 יורו ללילה וכשנרשמתי למלון גיליתי שאני לא מצליח לפתוח את הדלת וכשאמרתי את זה להם אז אמרו לי לנסות עוד פעם? טוב הלכתי ואחרי כעשר דקות של מאמצים הצלחתי לפתוח את הדלת אז שמתי את התיקים והתכוננתי לצאת ולהסתובב בעיר ואז גיליתי שאני לא מצליח לנעול את הדלת! נימאס לי ואמרתי להם שאני לא מוכן ככה ואז הם אמרו לי לא לדאוג שאין כאן גנבים ושאני יכול להשאיר את הדלת פתוחה! חוצפה! כל זה במלון של 75 יורו ליחיד בשביל לילה אחד! איזה שירות עלוב!!! הם גם לא הבינו כלום באנגלית! בסופו של דבר הם ביטלו לי את החדר ומיד המשכתי לחפש מלון אחר. לא מצאתי שום מלון והחלטתי לנסוע לעיר ארל שנמצאת קרוב וכשהגעתי לשם היה כבר מאוחר וגם שם כל המלונות היו תפוסים ולא ויתרתי וחיפשתי בכל מקום מלון כשכבר אין לי כוח ללכת ולסחוב את התיקים ולמזלי הצלחתי למצוא מלון פנוי וכשנכנסתי לחדר שלי הייתי המום! החדר היה ניראה כל כך מפחיד כשבקיר יש ציור של זקנה שמביטה אליי והמיטה הייתה מוקפת בוילונות עד התקרה, לא פלא שזה היה המלון היחידי שמצאתי. אחרי ארל המשכתי צפונה לגרינובל ומשם אפשר לראות את הרי האלפים.

מגרינובל המשכתי צפונה ללוקסמבורג עיר הבירה של לוקסמבורג שזאת עיר מקסימה וכל כך נוח לטייל בה. משם המשכתי לאמסטרדם הנהדרת וכל רגע נהניתי שם כמו למשל שהשכרתי אופניים ליום וככה הסתובבתי שם יום שלם. עוד מקום שהייתי בהולנד זה בהאג.

משם הגעתי לבריסל והמשכתי לג'נט ועוד מערבה עד ברוז' משם חזרתי מזרחה לאנטרוופן ושוב לבריסל שמשם טסתי לדבלין. בדבלין היה קר סוף סוף וכל הזמן ירד גשם ושם הכי נח היה לי לטייל באוטובוס תיירות מקומי. אחר כך טסתי לאדינבורו שהייתה עמוסה בתיירים בגלל הפסטיבלים שהתקיימו שם באותה תקופה. אחרי אדינבורו טסתי לפריז ושוב מזג האוויר הנוראי עם 37 מעלות והייתי גם ביורו דיסני.נשלח ע"י רפי ק, ישראל