web stats מסביב לעולם - ארה"ב -יומן מסע

יומן מסע בארה"ב - מחוף לחוף

החלק המזרחי של הטיול כולל את פנסילבניה (פוקונו, לנקסטר, איימיש, הריסבורג), וושינגטון DC, פילדלפיה, ניו יורק, בופאלו (ניאגרה)
החלק המערבי של הטיול כולל את לאס ווגאס, לוס אנג'לס, סן דייגו, כביש מס' 1, סן פרנסיסקו.

הרעיון הראשוני:
הרעיון הראשוני לטיול החל מהזמנה לחתונה של הבן דוד של הזוג שהצטרף משפ' אברבנל בלאס ווגאס כחמישה חודשים לפני מועד היציאה שלנו לארה"ב. ואז עלתה המחשבה להצטרף לטיול מאורגן או עצמאי לארה"ב. ואז החלה להתגבש איזה שהיא תוכניות ראשונית לגבי מסלול הטיול כשנושא החתונה הייה תקוע בתאריך מיוחד 04/04/04 (כשלמחרת זה ליל הסדר). ואז התחלנו לראות מי ומתי ניתן לצאת ועד מתי. יצא בסה"כ בסדר מכיוון שחופשה הפסח החלה כשבועיים לפני ליל הסדר ומסתיימת אחרי החג השני. לאחר שנתקבל האישור מהעבודה של אשתי על התאריכים התחלנו לגבש את התוכנית לתקופה של כ-30 יום. בהתחלה לא ידענו כלום על ארה"ב, ויזות, עלויות של: טיסות, רכב, מלונות, אתרים, כלכלה וכו'. בהתחלה גיבשנו איזה תוכנית ופנינו איתה לכל מיני אנשים שהיו בארה"ב , פנינו גם לחברת RCI לקבל הצעות ליחידות נופש, וקיבלנו בפנסילבניה. בנוסף פנינו אחרי שגיבשנו תוכנית שילדית לטיול למס' חברות נסיעות וקיבלנו הצעות מחירים שונות ומשונות עד שמצאנו את הסוכן איציק מזרחי מחברת "אמסלם טורס בע"מ". שם התוכנית החלה יותר להתגבש (טיסות, רכב, מלונות וכו'). ואז החלה העבודה המפרכת של שעות על גבי שעות באינטרנט למציאת אתרים כתובות ובכלל חומר לדעת לקראת מה אנו הולכים.

יום שישי 19/03/04
יציאה מהארץ
טיפ: כשהגענו לשדה התעופה ביצענו כרטוס וששלחנו את המזוודות אחרי זה עלינו לכיוון ביקורת הגבולות שם בצד ישנו דלפק של "ביקורת הגבולות המהיר". זהו דלפק אוטומטי אתה מכניס את כף היד לתוך המכשיר, כף היד מצולמת ונכנסת לזיכרון, אתה מקבל כרטיס מגנטי. כשנכנסים לארץ אין צורך לעמוד בתור עם כל בני ישראל החוזרים מחו"ל, פשוט מעבירים את הכרטיס המגנטי ואתה בפנים (בשיטה זו אין קבלת חותמות בדרכון. ביג דיל). המראנו מישראל (אל על) ללונדון ולניו יורק (JFK) (אמריקן אייר ליין), לקראת הנחיתה בארה"ב מקבלים טפסים למילוי (טופס עבור אימיגריישן + הצהרת טובין ). הפרש השעות בין ישראל לניו יורק הוא 7 ש' קדימה. נחתנו בניו יורק בשעה 19:25 שעון מקומי למזג אוויר קר של 4 מעלות. סה"כ באוויר מי 09:00 - 02:30 לפי שעון ישראל לתאריך 19/03. נחתנו בשלום, למשפ' אברבנל אבדה המזוודה הגדולה עם כל הבגדים. ניגשנו למחלקת האבדות לדווח על האובדן, מילוי טפסים חיפוש שוב ושוב, אבל אין מזוודה. השארנו את הכתובת של היחידה למקרה ותמצא המזוודה. טייפ: יש לחלק את כל התכולה של המזוודות בין שתי מזוודות של בני הזוג, ולא כל אחד עם המזוודה שלו. ירדנו לקבל את הרכב בחברת "הרץ", קיבלנו פורד טאורוס עם GPS (שבהמשך התברר שהציל אותנו המון פעמים), מרקו (החבר) לא הביא אתו את הרשיון הישראלי ועקב כך לא יכל לנהוג ברכב (למחרת התקשר לארץ לגיסו שנוסע בעוד כ- שבוע ללאס ווגס שיביא לו את הרישיון הישראלי). ביצענו בדיקה חזותית ברכב ומצאנו שאין מספר מקדימה, פנינו לבחור במגרש וזה התחיל לצחוק והסביר שבארה"ב אין מספרים ברכב מקדימה רק מאחור. והבחור הסביר כיצד להשתמש ב- GPS הכנסנו את הכתובת של מוטל סופר 8 (super 8 ) בניו ג'רזי ולדרך. התבלבלנו המון עד שהבנו את ה- GPS, והגענו לסביבת המוטל, אבל לא מצאנו את המוטל, שאלנו אישה שחורה אשר הראתה לנו חלק מהדרך ברכבה ומשם שוב הדרכה מקומית נוספת הגענו למוטל סופר 8 בשעה 22:00, התמקמנו במלון שעלה 90$ ללילה, בשעה 24:00 עפ"י שעון ניו - יורק התקשרנו הביתה והודענו שהגענו והכל בסדר.

תמונה מס 1 יום שבת 20/03/04
פנסילבניה
החלטנו שהיום ניסע לכיוון כת האיימיש (מכוון שאת החדר במלון נקבל לא לפני השעה 14:00). נסענו לכיוון "ליטיז" (Lititz), "ליטיז" (Lititz) - ב"ליטיז" הסתובבנו בעיירה המאוד שקטה ביקרנו בבית הדואר המרכזי בעיירה. וברחובות העיירה. בתי עץ ישנים ולכל בית מרפסת מעץ. ביקרנו במפעל לשוקולד בשם CANDY MUSEUM וכיום משמש כמוזיאון, במקום חנות קטנה לממכר שוקולד וכמו כן מפעל קטן שבו מיצרים שוקולד בשיטות הישנות. במקום מוזיאון שבו מוצגים הכלים והמכבשים ששימשו בעבר את יציקת השוקולד לתבניות וכו'.
דרכי הגעה: מהכביש הבין יבשתי (מניו יורק) מס' 76, לכביש מס' 222, ולכביש מס' 772 עד לעיירה.
תמונה מס' 2 "הרשי" (Hershey) - מ"ליטיז" המשכנו עפ"י ה- GPS לכיוון העיירה "הרשי",ב"הרשי גן חיות גדול וכמו כן לונה פארק גדול. ב"הרשי " נכנסנו ל"עולם השוקולד" (Hershey's Chocolate World) מקום ענקי עם סיור בקרוניות תוך כדי ליווי תהליך השוקולד מתחילת גידולו ועד להפקתו הסופית, זהו מסע יפה בתוך קרוניות כשעוברים בין תחנות שונות של תהליך יצור השוקולד (כמו יבוש אז עוברים בתוך תנור ומרגישים חום עז, טחינת פולי השוקולד אז מריחים ריח עז של שוקולד וכו'). והכל בחינם. בגמר הסיור יש מעבר לתוך קניון ענקי של עולם השוקולד. בקניון חנויות שונות לממכר שוקולדים מסוגים וגדלים וצורות וטעמים שונים, ספלי שוקולד, בובות משוקולד ומבד, חולצות וכו' וכל בגדול. במקום בית קפה לשתייה קפה מכמה סוגי קפה (אבל לבסוף זה קפה פילטר אמריקאי ומאוד לא היה טעים לי, אין כמו הקפה בארץ). דרכי הגעה: מהריסבוג (Harrisburg) על כביש הבין יבשתי מס' 83 לכביש מס' 422 עד לעיירה.
מצורף לינק (עולם השוקולד) עם פירוט כל האטרקציות, זמנים ומחירים.

תמונה מס 3 מ"הרשי" נסענו חזרה לכיוון יח' הנופש בדילוואר-פוקונו Shawnee-On-Delaware, קצת הסתבכנו שוב עם ה- GPS, עצרנו בדרך לשאול והוסבר לנו לעלות לכביש מס' 81 לכיוון היחידה. וה- GPS התעקש לכיוון אחר אז בדרך ביצענו "טעויות" בכוונה ונסענו עפ"י המפה ועפ"י ההסבר של הבחור וה- GPS כל הזמן תיקן את עצמו עד אשר הוביל אותנו על כביש מס' 81 לכיוון "דילוואר-פוקונו". ומשם שאלנו איך מגיעים ליח', ועפ"י המפה הסכמתית שהבאתי הגענו סוף סוף לקבלה. מתברר שהמקום ענק, וענק בגדול. זהו כפר ענקי, בכל האתר הגדול יש שכונות שכונות ולכל שכונה שם ובשכונה מס' יחידות נופש. ולך תמצא את זה בלילה.
תמונה מס 4 דילוואר-פוקונו Shawnee-On-Delaware - בקבלה קיבלנו מפתחות והסבר כיצד להגיע למקום ובאיזה מתקנים אנו רשאים להשתמש באתר (ברכה, אולם ספורט, סאונה, ג'קוזי וכו'). בקבלה הסברנו על אובדן המזוודה וביקשנו שיעזרו לנו באיתורה, פקידת הקבלה התקשרה לשדה התעופה וביררה ונאמר לה שהמזוודה בדרך מלונדון לניו יורק, טוב לפחות יודעים היכן המזוודה.
השעה כבר 18:00 וחשוך מאוד קנינו במקום עצי הסקה וקדימה ליחידה. לאחר קשיים בניווט ליחידה מצאנו סוף סוף את היחידה שלנו בתוך השכונה. קיבלנו את יחידה מס' 130. היחידה בעלת 2 קומות, בקומה התחתונה: סלון עם כורסאות ישיבה, טלוויזיה, וידאו, שירותים, מטבח מאובזר מלא (מקרר, כיריים חשמליים, תנור אפייה, שואב אבק, טוסטר, כלי מטבח ועוד). ופינת אוכל גדולה. בקומה העליונה: 2 חדרי מגורים עם שידה ולכל חדר שירותים ומקלחת בנפרד כשבניהם ג'קוזי. בנוסף חדר כביסה קטן ובו מכונת כביסה ומיבש. (בחדר הורים 2 מיטות גדולות בנפרד עם טלוויזיה, ובחדר השני מיטה גדולה).
מחוץ ליחידה ישנה מרפסת עם כסאות ישיבה וצופה לתוך השכונה. לכל יח' יש חנייה מסודרת בחניון עם מס' החניה הוא כמספר החדר. התארגנו ביחידה וסוף סוף שתיתי נס קפה נורמלי ולא את הקפה האמריקאי הטפל.
ניסינו להדליק את עצי ההסקה אבל ללא הצלחה ולא לפני ששרפנו את כל העיתונים.
תמונה מס 5 תיאור כפר הנופש שוני / דילרוואר (Shawnee-On-Delaware):
המקום מאוד מרכזי בפנסילבניה (פחות משעתיים מניו יורק) אתר מקסים, שטח האתר הוא 2200 אקרים הממוקם באזור ציורי ליד נהר יפיפה בדילרוואר פוקונו. המתארח יכול ליהנות מחופשה מקסימה, באתר מרכז שירותים הכולל ברכה, סאונה, ג'קוזי, ארונות לוקר שבתוך אולם ההתעמלות,חדר משחקים, חדר עבודה. בנוסף, יש 27 מסלולי גולף, גלישה במורד, מסלולי גלישה על השלג, רפטינג בנהר, רכיבה על סוסים, מגרשי טניס,ברכה חיצונית, אתר דייג גדול, אתר לפיקניק עם ילדים, משטח משחקי ילדים, אולמות בידור ותאטרון, טיילת, חדרי אדים, טיול במכרה פחם ובמפעל, סופר מרקט, ובר. לא להחמיץ מאוד נהנו שם.
מידע על עונה חמה: אדום - מאי 20 -ספטמבר 30 דצמבר 16 -מרץ 04
לבן - מרץ 04 - מרץ 11 אפריל 29 - מאי 20 ספטמבר 30 -דצמבר 16
כחול - מרץ 11- אפריל 29
עוד באתר:
מועדון/קנטרי לגלישה במרחק 2 מייל
חנות מכולת בסמוך
מועדון בריאות במרחק 5 מייל
אגם במרחק 2 מייל
מרכז רפואי במרחק 5 מייל
Racquetball במרחק 5 מייל
Whirlpool/Hot Tub במרחק 5 מייל
כתובת / טלפון
P.O. Box 93
Shawnee-On-Delaware PA 18356
USA
טלפון: 570/421-1500

יום א' 21/03/04
וושינגטון - Washington DC

היום נוסעים לעיר הבירה "וושינגטון". מהלך נסיעה מהיחידה לבירה כ- 5 ש'+. ניגשנו לקבלה לברר את ציר הנסיעה הקצר ביותר ובמקביל לברר מה עם המזוודה, בינתיים אין מזוודה. קיבלנו ציר נסיעה מפקידת הקבלה ביחידה, ציר קצר משוני לכיוון פילדלפיה, בולטימור, וושינגטון. כיוונו גם את ה- GPS ליתר ביטחון וקדימה לדרך.
תמונה מס 6 וושינגטון - Washington DC - הגענו לוושינגטון בסביבות השעה 13:00, כשבדרך עלינו על כביש אגרה, עקפנו את פילדלפיה ואת בולטימור. בבולטימור עלינו על מערכת גשרים מאוד מסועפת האחד על השני ועוד על פני הים, ממש מפחיד ומדהים כל הגשרים הללו. מערכת הגשרים מחברת את שתי הגדות של העיר בולטימור. בוושינגטון הייה קשה למצוא חנייה, בכל פינה אסור ואסור. עד שמצאנו חניה באחת הסמטאות בקרבת הבית הלבן. מזג האוויר הייה קר ואפילו קר מאוד והרוח הוסיפה. סיירנו מול מדשאות הבית הלבן ((white house המלא בתיירים ובשמירה חזקה של משטרת הבית הלבן. משם פנינו ברגל לכיוון גבעת הקפיטול דרך שד' פנסילבניה. כשבדרך אנו חולפים על פני בניין הדואר הישן, בית העירייה, בניין הדואר המרכזי, המוזיאון לאומנויות ועוד רבים.
תמונה מס 7 הגענו לאגם העומד לפני גבעת הקפיטול והתרשמנו מגודל המבנה, הצטלמנו, והמשכנו בשד' The Mall, שד' רחבת ידיים עם שביל מימין ומשמאל כשבניהם מדשאות, מגבעת הקפיטול ועד לאנדרטת וושינגטון (מצבת זיכרון בצורת עמוד מחודד). לאורך השדרה ישנם משני הצדדים מבנים המשמשים כמוזיאונים וכל הכניסות למוזיאונים בבירה בחינם. נכנסנו למוזיאון התעופה והחלל.
תמונה מס 8 מוזיאון התעופה והחלל - NATIONAL AIR AND SPACE MUSEUMזהו מוזיאון ענק המחולק לאגפים ולקומות והכל בתחום התעופה והחלל. באגף המרכזי יש את נושא החלל, חלליות, טילים, חלקי מנועים התלויים מהתקרה, חלקי מעבורת, ודגמי מעבורת וכיצד חיים במעבורת, תאי חלליות תלבושות של אסטרונאוטים ועוד ועוד. אגף שלם מוקדש לאחים רייט ובו דגם של המטוס הראשון. אגף נוסף של מטוסים שונים (שהם תלויים מהתקרה) וחלקם על הקרקע, אלו הם מטוסי תובלה המונעים במנועי טורבינה מתקופות שונות. בנוסף ישנם אגפים נוספים בתחומי החלל והתעופה עם אולמות קולנוע, תערוכות, מצגות ודגמים שונים. תמונה מס 9
מעברו השני של השדרה נמצא מוזיאון הטבע ההיסטורי.
מוזיאון הטבע ההיסטורי - MATIONAL MUSEUM OF AMERICAN HISTORY מבנה המוזיאון הוא מבנה גדול בין 3 קומות ובו מוצגים בתחום הטבע ההיסטורי. בכניסה למוזיאון מוצב לו דגם ענק של פיל פרה היסטורי מרשים. במוזיאון יש אגף שלם לדינוזאורים, שלדי דינוזאורים ומאובנים שונים. אגף נוסף מוצג בו האדם הקדמון מתקופת האבן, האש וכו'. באגף זה מוצגים רבים בתחום התפתחות האדם, כולל מוצגים , סרטונים וכלים קדמוניים. אגף נוסף מוקדש לחיי האינדיאנים, צורת חייהם וכלים מסורתיים בהם הם השתמשו ללחימה וצייד, בנוסף ישנה תערכה ודגמי שונים בתחום חייהם של האינדיאניים. אגף נוסף עוסק בבעלי החיים הימיים כגון תמנונים ענקיים. תמונה מס 10
צעדנו לכיוון אנדרטת וושינגטון אך היא הייתה סגורה ומוקפת גדר כנראה שיפוצים. בוושינגטון יש עוד מוזיאונים ומרכזי אמנות רבים כגון: תאטרון פורד, מרכז קנרי לאומנויות הבמה, הגלריה הלאומית לאומנות, בית הקברות הלאומי בארלינגטון, מוזיאון הירש הורן וגלריית הפסלים, מוזיאון הילדים של הבירה, מוזיאון הגילוף והדפוס, מוזיאון החדשות, מוזיאון הזיכרון והשואה ועוד רבים. תמונה מס 11
השעה הייתה כבר 18:00 החלטנו לחזור לכיוון פנסילבניה. עד פנסילבניה הלך חלק ללא כל בעיות ניווט, מפנסילבניה החלו העניינים להסתבך, השעה 21:00 החלטנו לעצור בדרך לאכול ולשאול על מיקומנו ולהתאפס. עצרנו במסעדה החברה ניסו לעזור לנו ולכוון אותנו (קיבלנו מהם דף אינטרנט של map quest , איך שהוא הצלחנו למצוא את דרכנו בעזרת ה- GPS אבל טעות אחת ושוב הסתבכנו (עדיין לא היינו מיומנים בהפעלת המכשיר והבנתו) עד אשר הצלחנו לחזור לדרך הנכונה לקח הרבה זמן ואני כמעט ולא יכולתי להמשיך לנהוג, הגענו סוף סוף ליחידה בקושי רב לקראת השעה 01:00 לפנות בוקר.

יום ב' 22/03/04
ניו יורק - New York

היום החלטנו שנוסעים לניו יורק אבל כמובן שלא לפני שביררנו מה עלה בגורל המזוודה. הפעם קיבלנו תשובה שנחתה סוף סוף אבל להתקשר בעוד שעה. יצאנו לניו יורק, הפעם איפסנו מחדש את ה- GPS לכיוון ניו יורק ל"באטרי פארק". יצאנו לדרך הנסיעה הייתה נוחה ולקראת הכניסה לניו יורק שוב הסתבכנו עם הכניסות והיציאות על הגשרים לעיר אבל הפעם ה- GPS תיקן את עצמו בזמן (חבל על הזמן כמה כניסות ויציאות יש לעיר הזאת ושלא נדבר על הגשרים הרבים, חלקם לניו יורק וחלקם לניו ג'רסי). נכנסנו לעיר דרך המנהרות (הולנד תאנל) אבל לא לפני ששילמנו כניסה בכביש האגרה. ביציאה מהמנהרה הגענו ישירות לתחילתו של שד' ברודווי הפקוק. לקחנו עפ"י ה- GPS עד סוף השד' (שד' ברודווי מדהימה) והגענו ל"באטרי פארק", עכשיו לך וחפש חנייה, מצאנו בפינת הפארק על יד המשרדים על המדרכה חנייה. יצאנו מהרכב ואיזה מכת קור קיבלנו חבל על הזמן, הטמפרטורה הייתה 48 מעלות פרנהייט שהם כ- 8 מעלות צלסיוס. מהר הוצאנו את כל התלבושת החורפית (כפפות, כובע צמר, מגני אוזניים, גטקסים).
תמונה מס 12 באטרי פארק Battery Park - ב"באטרי פארק" טיילנו לאורך הים ובדרך כמובן שמצאנו ישראלים, המשכנו עד לתחנת השייט לפסל החרות הממוקמת באתר היסטורי שבעבר שימש כמצודה אשר שמרה על הכניסה לנמל העיר. רכשנו כרטיסים ב- 10 $ ליחיד, עברנו את הבידוק הביטחוני (הופשטנו עד לחגורות והנעליים) ועלינו לספינה לכיוון פסל החרות, השייט הוא כ- 3 שעות עם עליות וירידות בין התחנות (פסל החרות, ומוזיאון ההגירה), הקור מקפיא הטמפרטורה מאוד נמוכה והרוח מהים מקפיאה. הגענו לאי פסל החרות, לא ירדנו לסיור באי אלא צילמנו מהספינה את הפסל הענק, הפסל נמצא במבנה מרשים כשלאורך החוף ישנה טיילת (הקור הכניע אותנו, האוזניים והאף לא עמדו בקור), הספינה הורידה והעלתה תיירים
תמונה מס 13 והמשיכה לכיוון מוזיאון ההגירה. במוזיאון ההגירה שוב הספינה מורידה ומעלה תיירים. במוזיאון ההגירה יש שלושה מבנים אשר בעבר שימשו לקליטת אלפי המהגרים שבאו לניו יורק, המקום שומם למעט אגף אחד שיש בו את המוזיאון. הספינה המשיכה לכיוון "באטרי פארק" כשבדרך נשקפת ניו יורק על מגדליה הענקיים זהו מחזה מאד מרשים ומשאיר חותם על מי שזו לו הפעם ראשונה בניו יורק. בהמשך השייט רואים את ברוקלין ואת הגשרים "מנהטן" ו"ברוקלין" המחברים בין מנהטן לברוקלין. הקור הרג אותנו בקושי הצלחנו לצלם על סיפון האונייה את העיר. תמונה מס 14
" מה"באטרי פארק" יוצא אוטובוס דו קומתי לתיירים לסיור ברחבי העיר ניו יורק (יש מס' קווי תיור, האחד ה"אדום" לברוקלין. ה"ירוק" למנהטן וה"סגול" לאזור "סנטרל פארק". בעלות של 35$ לבוגר ולילד 25$. יש גם סיור לילי). תמונה מס 15
יצאנו מהספינה ב"באטרי פארק" ופתאום עשרות רוכלים המוכרים תיקים, חולצות, תמונות, כובעים וכו'. בקצה הפארק בין שד' ברודווי לבין השד' כיוון אזור הסחר החופשי ישנה אנדרטת זיכרון לבנייני התאומים. זהו אותו פסל עגול המפורסם של כדור הארץ שהייה בין שתי בנייני התאומים ומה ששרד ממנו נמצא בפארק. המשכנו לכיוון אזור הסחר החופשי לכיוון מה שהייה פעם בנייני התאומים כשבדרך אנו עוצרים שוב להתקשר ולברר מה עם המזוודה נאמר לנו שהיא תנחת בשדה התעופה בפילדלפיה ותועבר כנראה ליחידה (לא האמנו עד שנראה אותה).
אזור הסחר החופשי - הגענו לאזור התאומים, המקום מגודר עם בור ענקי מה שהייה פעם התאומים, במקום הייה פטריוט כושי אשר הסביר לעוברים והשבים מה הייה בניין (1200 מעליות בכול בניין) הראה תמונות של בניניי התאומים וצורך המחשה לגובהם של התאומים הראה לנו את הבניין השחור הענק העומד בצד, מגדל ענקי ובתמונה הוא מגיע רק ל- 1/3 מגובהם של שתי הבניינים שכרסו (אגב באותו אזור כרסו סה"כ 9 בנינים), במקום מתבצעת בנייה של אנדרטה לזכר קורבנו התאומים. הבניינים הסמוכים חלקם הגדול שוקם ושופץ אבל עדין ישנם מבנים עטופים ביוטה ועליהם ניכר ההרס והם עדין מחכים לשיפוץ. במקום אנדרטה עם כל שמות הנספים ותמונות של בניית המגדלים ושל יום האסון.
תמונה מס 16 הקור והרוח באזור חודר לעצמות, המשכנו לכיוון שד' ברודווי וטיילנו לאורך השד' והתרשמנו מהחנויות ומהמבנים ומכמות האנשים והרכבים בשד' (אור השמש לא נכנסת לשד' עקב הגובה הרב של המגדלים באזור). בהמשך עברנו ליד בניין עירית ניו יורק, מצאנו ביתן של תחנת מידע לקחנו חומר הסברתי.
מדיסון סקוואר גארדן Madison square Garden- החלטנו לחזור לרכב (השעה הייתה 18:00) ולנסוע לכיוון ה"מדיסון סקוואר גארדן" לראות משחק NBA . נתנו ל- GPS את הכתובת של ההיכל ועפ"י ה- GPS התחלנו לנווט לכיוון. מצאנו חנייה פנויה ממש מול הכניסה להיכל (אגב אין בעיית חנייה באזור, ישנם מבנים בעלי 5-6 קומות המשמשים כחניונים על קומות). ההיכל נמצא בצמוד לבית מלון גדול. והוא משמש כקומפלקס גדול של מס' אולמות בידור ומופעים ובניהם גם היכל הספורט, עמדנו בתור לרכוש כרטיסי כניסה למשחק ה- NBA של ה"ניקס" נגד "אטלנטה". עלות כרטיס 71.5$ ליחיד. הרבה כסף (מתברר שאם היינו רוכשים דרך האינטרנט הייה יותר זול, כ- 40 עד 50 $ לכרטיס).
תמונה מס 17 נכנסנו להיכל הספורט. הלם תרבותי, היכל ענק, אבל ענק מכיל מעל ל- 20.000 אלף מקומות ישיבה המחולקים ליציעים ואגפים וסוויטות. אנו ישבנו ביציע D בגוש מס' 325 שורה 233 כסאות 10-13. וזה יוצא מאחורי הסלים אבל גם משם רואים הכל. האולם החל להתמלא לקראת תחילת המשחק שהחל בשעה 19:30. הצגת השחקנים זהו מופע בפני עצמו. לפני תחילת המשחק נציג הפנימייה הצבאית באזור שר את ההמנון וכל הקהל ללא יוצא מן הכלל עומדים בשקט מוחלט ומצטרפים לשירה. בכול פסק זמן יש הופעה של המעודדות של הקבוצה, והן יורות ליציעים ברובה מיוחד חולצות מתנות וכו' לכיוון הקהל. בין השורות והגושים מסתובבים להם כל מיני מוכרי שתייה, כובעים, פופ קורן רגיל וממותק, שערות סבתא נקניקיות וכו'. בנוסף ישנם ברוקרים המסתובבים בין הקהל ומהמרים על המשחק.
במחצית המשחק מתבצעים מס' תחרויות נושאי פרסים דרך נותני חסות למיניהם, אם זה קליעות לסל מחוץ לקשת וכו' לילדים ולמבוגרים. במחצית הייה משחקון בין קבוצת כדורסל של הפנימייה הצבאית באזור. דבר נוסף שיש במשחקי ה-NBA זהו מוזיקה שמתנגנת לה עם כל התקפה של הקבוצה המקומי ובעידוד הקהל הצועק "הגנה הגנה". ההיכל הייה מלא ובארה"ב יש חוק איסור עישון במקומות ציבוריים כולל בשירותים, יש חוק אז זה חוק אף אחד לא מעשן!
בסוף המשחק נצחו ה"ניקס" את "אטלנטה" בהפרש של 19 נקודות. מאוד נהננו מהמשחק ומהאווירה בהיכל, הייה שווה כל דולר ההצגה של ה"ניקס" במדיסון סקוור גארדן. יצאנו מההיכל לכיוון הרכב (מהלך של 10 דקות מסיום המשחק וכבר היינו מחוץ להיכל וברכב לכיוון היחידה). יצאנו מההיכל לכיוון היחידה בשעה 22:00 והגענו בסיוע ה- GPS לסביבות השעה 24:00 וללא טעויות ניווט הפעם. הגענו ליחידה והטלפון מצלצל. הגיע שליח מיוחד משדה התעופה של פילדלפיה עם המזוודה, כן , המזוודה סוף סוף נמצאה, קפצנו למשרדים ולקחנו את המזוודה, סוף סוף כולם מאושרים.

יום ג' 23/03/04
פילדלפיה - Philadelphia

היום החלטנו לנסוע לכיוון פילדלפיה והאיימיש. כיוונו את ה-GPS ונסענו לפילדלפיה מרחק של כ- שעתיים נסיעה. הגענו למרכז פילדלפיה חנינו בחניון קומות וברגל צעדנו לכיוון מוזיאון פעמון החרות. מזג האוויר הייה קצת גשום באזור פנסילבניה. מוזיאון פעמון החרות - הכניסה למוזיאון בחינם אבל לא לפני שעברנו את הבידוק הביטחוני. מבנה המוזיאון החד קומתי נמצא מול כיכר העצמאות במדשאה רחבת ידיים. קירות המוזיאון מזכוכית, במוזיאון מוצגים תמונות וכרזות של גדולי האומה באותה תקופה וכל הקשור להכרזת העצמאות של ארה"ב. בפינת המוזיאון עומד לו בהוד והדר פעמון החרות. זהו פעמון סדוק, שניתן להצטלם לידו אבל בפרוש לא לנגוע בו (עומד שומר צמוד בצד).
תמונה מס 18 היכל העצמאות - מול מוזיאון פעמון החרות נמצא מבנה מרשים (ומאובח בשומרים) זהו היכל העצמאות (מס' 1 בפרוספקט). בהיכל זה ניתן לסייר ולקבל חומר הסברתי בכל שפה כולל בעברית. בהיכל העצמאות שתי אולמות, באולם בית המשפט ובאולם הכינוסים. מבנה נוסף באזור הוא אולם הקונגרסים (מס' 2 ) הנמצא ברח' שש וצ'סטנוט. בהמשך הרוחב בפינת הרחובות חמש וצ'סטנוט נמצא בית העירייה הישן (מס' 3).
תמונה מס 19 בקצה המדשאה של מוזיאון פעמון החרות נמצא בניין הבורסה של פילדלפיה. בנוסף ישנם כרכרות לתיירים שבהם ניתן לעשות סיור בין הבניינים בכיכר העצמאות.
מפילדלפיה החלטנו לנסוע לכיוון כת האיימיש. כיוונו את ה-GPS לעיירת "לנקסטר", הסתובבנו בעיירה ובסביבותיה ולא מצאנו את האיימישים. החלטנו לרדת מהכביש הראשי ולהיכנס לכיוון החוות החקלאיות באזור. ושם אכן מצאנו את האיימישים מסתובבים על הלבוש המיוחד שלהם ועם העגלות המיוחדות שלהם, בדרך מצאנו משפחה שלמה הנוסעת על עגלה. בהמשך פגשנו בחור צעיר החורש את השדה, עצרנו וביקשנו להצטלם איתו. הבחור ללא כל בושה דרש כסף עבור זה, השארנו אותו בשדה וחזרנו לכביש הראשי לכיוון היחידה והחלטנו לישון מוקדם ולצאת מחר מוקדם מאוד לכיוון ניו יורק.

יום ד' 24/03/04
ניו יורק - New York

היום החלטנו לנסוע שוב לניו יורק, אבל הפעם יצאנו לדרך מוקדם בשעה 07:00. כיוונו את ה-GPS לכיוון העיר ניו יורק ל"אימפייר סטייט בילדינג". הגענו לניו יורק והפעם ללא כל טעויות ניווט (סוף סוף הבנו את העבודה עם ה-GPS). חנינו בשד' ה- 9 ברח' 34 בחניון מסודר בעלות של 14$ לכל היום (עד השעה 19:00). לדעתנו אין כל בעיית חניה בעיר ניו יורק (בניגוד לכל ההמלצות שקיבלנו שאין להיכנס לניו יורק עם רכב, יש מספיק חניונים). אבל להסתובב עם רכב בעיר זה כבר סיפור אחר, התנועה צפופה ופקוקה ובמיוחד בשעות העומס.
צעדנו ברגל לכיוון השד' ה- 12 לכיוון הים למוזיאון ה"אינטרפאייז" אבל לא לפני שלקחנו איתנו את כתובת החניון.
מוזיאון "האינטרפראייז" - הגענו לרציף ומצאנו נושאת מטוסים שהיא למעשה מוזיאון ימי אווירי צף. עלות כניסה של 14.5$ לאדם. עברנו את הבידוק הביטחוני ונכנסנו למוזיאון. זהו מוזיאון הבנוי על נושאת מטוסים אשר נלחמה במלחמת וייטנאם ויצאה מהשרות. בבטן האונייה ישנו מוזיאון ענק ובו סימולטור טיסה שונים, דגמי מטוסי ומסוקים. וכמו כן פינה לכבאי העיר ניו יורק אשר נספו באסון התאומים. על הסיפון ישנם מטוסי קרב שונים כולל "הציפור השחורה" ומסוקי קרב. ניתן לסייר בבטן האונייה ולעבור בין חדרי המבצעים, הקשר, הרדאר וכו'. מחוץ לאונייה יש סיור בתוך צוללת גרעינית שיצאה מהשרות. הסיור בבטן הצוללת כולל מעברים צרים המיוחד ניתנו לנו הסברים בין החדרים והאגפים בצוללת כמו חדרי המגורים, המטבח, חדר האוכל, חדר המנועים, חדר הטורפדו וכו'. בנוסף יש בחוץ את מטוס הסילון "הקונקורד". תמונה מס 20
מה"אינטרפראייז" צעדנו לכיוון "כיכר הטיימס סקוואר" בשד' ברודווי.
כיכר הטיימס סקוואר - כיכר מאוד סואנת מלאה בתנועת מכוניות ואנשים. הכיכר מאוד יפה, מלאה בשלטי חוצות ענקיים לאורך כל הבניינים בכיכר. במרכז הכיכר מצאנו "משוגע" עם תחתונים כובע ומגפי בוקרים. כל הרוצה להצטלם איתו עליו להיפרד מ- 3$. במרכז הכיכר יש את הקופות המפורסמות TSKTS אשר מוכרים בהם כרטיסים לכל המופעים בניו יורק.
תמונה מס 21 המשכנו לכיוון השד' ה- 5 לסנטרל פארק. כשבדרך אנו עוברים ליד בניין "רוקופלר" עם הדגלים בחזיתו, בניין NBC, מגדלי טראמפ המהודרים, לאורך השד' ה-5 ישנם חנויות עם מותגים ידועים ויוקרתיים. הגענו לסנטרל פארק.
סנטרל פארק - בכניסה לפארק עומדות להם הכיכרות המפורסמות. לקחנו כרכרה לסיור קצר בפארק בעלות של 34$ לעגלה. הסיור הוא בחלקו הדרומי מזרחי של הפארק ולא בכל הפארק. הפארק מכונה "הריאה הירוקה " של העיר ניו יורק. זהו פארק מלאכותי עם אגמים, אשר מוקף בעצים וצמחייה.
תמונה מס 22 בגמר הסיור עברנו לכיוון חנות הצעצועים המפורסמת "שוורץ" בשד' ה-5 ברח' 59. אך החנות הייתה סגורה והייה בה שלט המודיע על פתיחה מחדש ב- 01/04/04, המשכנו לכיוון בית "סוני" בשד' ה-5 ברח' 54.
בית סוני וונדר - בבית סוני נכנסנו לחנות שבה מוצגים מיטב הטכנולוגיה של מכשירי סוני. בחנות תצוגה של פלאפונים, מחשבים, מחשבי כף יד, מחשבים נישאים, טלוויזיות, ומער' שמע שונות. שיחקנו באחד המחשבים וגלשנו באינטרנט. ניקיתי את הוירוסים הרבים במחשב שלי וכמו כן שלחנו מייל הביתה למירב ויערית כמובן באנגלית. בהמשך החנות ישנו מעבר לאגף נוסף שבו מוצגים משחקי המחשב הכי חדישים. בין המעברים באגפים עומד לו רובוט אשר ניתן לנהל איתו דו שיחה באנגלית.
תמונה מס 23 בהמשך צעדנו לכיוון הספרייה הציבורית לנסות לגלוש באינטרנט בחינם.
הספרייה הציבורית - ממוקמת בשד' ה-5 ברח' 42, מבנה מאוד מרשים וגדול. נכנסנו לספרייה וכמובן לא לפני שעברנו בידוק ביטחוני. עלינו לקומה השנייה לאגף המחשבים. ניסינו לגלוש באינטרנט אך ללא הצלחה. התייאשנו ויצאנו.
תמונה מס 24 החלטנו מכיוון שהשעה הייתה כבר 17:00 לצעוד לכיוון ה"אימפייר סטייט בילדינג" בכדי לטפס לראש המגדל ולצפות על העיר ביום ובלילה. הגענו לקראת השעה 17:30.
אימפייר סטייט בילדינג Empire Stats Building - כניסה מרשימה יש לבניין אבל כמובן לא נכנסים לפני הבידוק הביטחוני. ישנם מס' מסלולים לסיור במגדל. בחרנו בזול ביותר עלות של 11$ לאדם. עמדנו בתור הארוך והמפחיד אך יש לציין שזה זה. הגענו למעליות ועלינו עד לקומה ה- 80 תוך מס' דקות קצר. עוד תור קטן ושוב למעלית נוספת עד לקומה ה- 86 ואתה בראש המגדל. בראש המגדל ישנה מרפסת תצפית מגודרת שדרכה ניתן לצפות על העיר ב- 360 מעלות. מחזה מדהים ומהמם. כל העיר ניו יורק וניו ג'רזי מונחים לפניך. הראות הייתה מעולה (אגב בעת ערפל המגדל נסגר) והרוח די קרה אבל לא חזקה אבל הקור הייה חזק. הצטלמנו וצילמנו ללא הפסק, הנוף מהמם. הרי זה המגדל הגדול ביותר כיום בניו יורק.
תמונה מס 25 לאחר ההלם הראשוני התחלנו ליהנות מהנוף. חיכינו לחשכה בתוך החנות בראש המגדל שם כמובן מוכרים כל מיני מזכרות (והמחירים בשמים). עם החשיכה ההלם שוב חזר. העיר ניו יורק שונה לחלוטין ממה שראינו לפני החשכה. כל הבניינים והשדרות מוארים, מחזה מדהים ושוב המצלמות עובדות ועבדו טוב (איזה מזל שקנינו מצלמה דיגיטלית לפני שיצאנו לטיול). השעה כמעט 18:45 החלטנו למהר לכיוון החניון בכדי שלא נצטרך להוסיף עוד כמה $ טובים לחנייה. צעדנו דרך המדיסון סקוואר גארדן והגענו בדיוק בזמן (19:00). הוצאנו את הרכב וכיוונו את ה-GPS לכיוון היחידה. אבל התנועה הייתה מאד צפופה בקושי התקדמנו אבל בהמשך הכל נפתח והתנועה זרמה עם היציאה מהמנהרות. וגם הפעם הגענו יחסית מהר ללא כל טעויות בניווט עם ה-GPS.לעמוד הבא
script src="http://www.google-analytics.com/urchin.js" type="text/javascript">