web stats מסביב לעולם - יומני מסע

יומני מסע


על מנת לשלוח יומני מסע יש לשלוח את היומן כקובץ וורד
E-mail


   


יומן מסע ברומניה - נשלח על ידי רחל שטרנבאום


"יצאנו שני זוגות בני 60+ לטיול של 15 יום ברומניה. בחלקו טיול שורשים וחלקו טיול נופים. טיול לרומניה הוא כמו ביקור במאה הקודמת. ערים עתיקות וכפרים חקלאיים שהזמן עצר בהם מלכת. שדות שחורשים בהם עדיין בעזרת שור וחמור וקציר שנעשה בחרמש ומגל. כנסיות מבוצרות ומצודה אחת של ערפד מיתולוגי. יערות צפופים ונופים מושלגים – כל אלה, יוצרים ברומניה חווית טיול אחרת, מרתקת ורבגונית"


יומן מסע בעמק ספיטי - צפון הודו


"פנים המנזר עשיר בפסלי בודהה רבים בגדלים שונים ובציורי קיר עתיקים ומרהיבים, המעניקים בעצם את היחוד והערך למנזר חסר החן. גם כאן הכול נתון באפלוליות הגובלת בחשיכה, דבר הפוגם בהתרשמות המלאה. מטאבו אנו שמים פעמינו ל"דאנקהר" הנמצאת באמצע הדרך בין טאבו לקאזה.
אחר כ- 5 ק"מ ......פ..נ..צ..ר !" "

יומן מסע בסינגפור ובפיליפינים

"ניסיתי לשאול עוברים ושבים ולתדהמתי גיליתי שרוב אלה שפניתי אליהם, אינם מבינים ואינם דוברים אנגלית !? בלית ברירה, התחלתי לשוטט ברחובות כשעיני נישאות אל על ומחפשות איזו שהיא מילה שדומה ל"הוטל" או "מוטל", בתוך בליל השלטים, קלטה עיני, שלט "אלמינוס הוטל", דקות רבות ניסיתי למצא את שער הכניסה, אך לשוא, עד שהסתבר שהבסטה שמכרה תרנגולות בגריל, היא השער והכניסה למלון שספק אם אפשר לקרא לו בשם זה. על החדר בו "זכיתי", מוטב לא לדבר( שמחתי שבכלל מצאתי מיטה ללילה), את ניחומי מצאתי בתרנגולת שלמה ושלוש בירות שעזרו לי להירדם ולשכוח לאיזה "חור" נפלתי.....! "

יומן מסע בקמבודיה

"לא משעממת ולא נעליים... קמבודיה הסבה לי עניין ללא הפסקה במשך חודש שלם, מיום תחילת הויזה ועד ליום תפוגתה. (ויזות ניתן להפיק דרך גסטהאוסים וסוכנויות בלאוס, ויאטנם, תאילנד...). ההסטוריה העתיקה שלה מקסימה, ההסטוריה החדשה מרתקת, האנשים בה חמים, והולכים ונפתחים למערב. החופים שלה מדהימים ביופים, מזג האוויר נעים והיא בהחלט ולחלוטין שווה ביקור של שבוע וחצי לכל הפחות. אפילו רק בשביל ללכת לטיול לילי על החוף, ולגלות כוכבים שאבדה דרכם ונפלו על החול."

יומן מסע בסין

"איך אפשר לסכם מפגש בין תרבות מזרח למערב ? איך ניתן להעביר רגשות , חוויות, ריחות קולות וצלילים מעולם אחר? עולם ההולך ונעלם.........יצאנו למסע אל סין לשלושה שבועות לערך , מסע בזק שתחילתו בעיר הבירה בייג'ניג,( פקין לשעבר) וסופו במושבה הונג קונג , שחזרה מהבריטים אל זרועות הענק הצהוב בשנת 1997."

יומן מסע במזרח ארה"ב

"אני וזוגתי, וכמובן בני בן החמש לא מעוניינים לאכול באמצע הצהריים המיוזעים, כשבידינו סטרולר (טיולון שקנינו בטויס אר אס בטיימס סקוור והציל לנו את הטיול מבחינות רבות. הילד בן החמש נדחף לתוכו משל היה בן שנתיים וחצי ונרדם בו, אכל בו, וכו'. ואנחנו תלינו עליו את כל מרכולתנו - דיאט קולה, לחמניות ופירות. בעיקר בננות) כובעי בייס בול, לבושים בטי שירט של "איי לב ניו יורק" (כמה לא מתוחכם להסתובב עם טי שירט כזה בלב העיר המעטירה. אבל כזה אני. לא מתוחכם), סושי כשר עטוף בתמר חתוך למשעי, עם פיסת ביף ערוכה ביד אומן. בא לנו סטייק טוב, שיפודים, או לאפה טרייה, ככה עם צ'יפס (ולא פרנש פרייס מאתמול) טרי וחומוס. אוהה חומוס ולא הומוס טהיני (גרסה פלאסטית צהבהבה של החומוס המוכר והאהוב)."

יומן מסע - טיול בגרמניה

"משם נסענו לכיוון טריברג ולחור הכשפה - Hexenloch, נוסעים בתוך היער בכביש צר ומתפתל לאורך נחלי מים, עוברים את הכפר Glashutte לפי השילוט לחור מכשפה, מגיעים לבית עץ עתיק ובו טחנת מים פעילה עם גלגלי עץ המסתובבים בכוח המים בנהר, במבנה נמצאת חנות גדולה ומדהימה למזכרות, שעוני קוקיה, עבודות עץ, בובות, מאכלים, תכשיטים ועוד. בחצר נמצאת מסעדה ולאורך המעיין יש ספסלי עץ למנוחה כשמסביב הכול מוקף ביער השחור."יומן מסע - פולין במסגרת משלחת נוער

"החוויות שעוברים במסע כזה הן ייחודיות ולא ניתן לחוותן בטיול עצמאי, עצם ההליכה במחנות ההשמדה עם דגל ישראל ביד, קיום טכסי זיכרון ושירת התקווה בגאווה - לדעתי מסכמות את כל נושא השואה והישרדותו של העם היהודי וקיומנו בארץ ישראל."גרמניה - נשלח ע"י אלי מערבי

"יש לציין דבר נפלא שמצאנו לאורך כל מסלול הטיול, וזהו שלט שנמצא בכל כיכר מרכזית בכפר או בישוב, בשלט הנ"ל מופיעות תמונות כל הבתי מלון או הצימרים בכפר ובו מצויין בכמה מילים מה מכיל החדר. ליד כל תמונה של צימר יש 2 נוריות אדום וירוק. אם אדום הצימר תפוס ואם ירוק הצימר פנוי. לחיצה על הלחצן תגרום לנורית להדלק ע"ג המפה של הכפר וישנה נורית קבועה המראה היכן אתה ממוקם כרגע, וכך אתה יודע להגיע אל הצימר או להשתמש בטלפון הנמצא בסמוך ובשיחה מקומית אתה מגיע אל הצימר לקבלת פרטים או הדרכה"יומן מסקוטלנד ואיסלנד - נשלח ע"י אלון שולמן

"כל הזמן שאלתי את עצמי "מי בכלל נוסע לאיסלנד? בטח אהיה לבד במטוס". לכן הופתעתי עם פתיחת הצ'ק אין לראות תור ענק וטיסה כמעט מלאה. כצפוניים טיפוסיים האיסלנדים אינם לחוצים כלל ועיקר. כ- 20-25 לפני מועד ההמראה רק נפתח שער ההמראה - כולם נכנסו והמטוס המריא."


יומן מאוסטרליה - נשלח ע"י אהרון מ.

"קשה לתאר במילים מצבור כה גדול של חוויות, נופים מדהימים ממדבריות ליערות גשם, חופים ומפרצים מבודדים ועוד הרבה הרפתקאות. בעודי כותב כל הפלשבקים והזיכרונות מתערבבים כמתוך חלום שלא היה."


יומן מסע באוסטרליה וניו זילנד, נשלח ע"י שרון

"סופסוף היה מזג אוויר טוב ואפילו זרחה השמש. אנו התאוששנו מפרק ההישרדות שלנו בטרק ולאחר יום מנוחה נסענו עם 2 ישראלים נוספים, שהצטרפו אלינו למסע, לשיט קצר ונחמד במפרץ Milford sound היפיפה. לקחנו ספינה קטנה במיוחד ("Friendship cruise") וכך היינו בין יחידי הסגולה שזכו להגיע ממש לתוך מפלי המים ולדגדג את רגלי כלבי הים. פשוט יום כיף! "

יומן מסע - תאילנד - נשלח ע"י הילה ולירון

"ביום האחרון כל הטיול היה נהיגת שטח - נתקענו בבוץ (המדריכים המורעלים שלנו רצו שניתקע שם) ולקח לנו 3 שעות בחושך ובגשם (ובבוץ עד גובה הברכיים) להחלץ משם עם 10 הג'יפים בשלום ...ובכל הזמן הזה הילה ישבה בג'יפ הממוזג ונקרעה מצחוק... "יומן מסע - חוף לחוף - נשלח ע"י שרון כהן

"כמעט עשור ליווי אותי המחשבות על הטיול של החיים שלי. מאז הגיחה הראשונה שלי לארה"ב לטיול חפוז של כחודש ברחבי ארצות הברית, רציתי לחזור אליה לביקור ארוך ממצה ומהנה הרבה יותר. לאורך העשור האחרון תמיד רציתי , אך סדרי עדיפויות קודמים והעדר תקציב מנעו זאת ממני. עד שבשנת 2001, אמרתי לעצמי אם זה לא עכשיו אימתי? והתחלתי בהכנות והתכנונים לטיול הנחשק."מונדיאל ביפן וקוריאה - נשלח ע"י רפי ק.

"הגעתי לאוסקה מוקדם בבוקר והלכתי לבקר בטירה המפורסמת של אוסקה ומשם המשכתי לעיר נארה אבל הרבה לא יצא לי מה לראות בגלל שהחל לרדת גשם. יום אחרי זה הגעתי לסנדאיי (מיאגי) למשחק של ארגנטינה - שבדיה ובחיים לא נהנתי בתוך משחק כדורגל כמו באותו יום... היה לי מצב רוח מצויין למרות שארגנטינה הודחה מהטורניר בניגוד למה שרציתי, המשחק עצמו היה מותח מאוד."

מערב ארה"ב וקנדה

"בערב חזרנו לאיזור הקמפינג והתארגנו בחשיכה, משום מה אין אורות בקמפגראונד, למזלינו היה לנו פנס והסתדרנו איתו, בלילה הדלקנו מדורה ועשינו טוסטים עם שוקולד כמו בצבא.
ליד כל חלקה יש מקום לגריל, חס וחלילה אם האמריקאים לא יעשו פעם אחת בר בי קיו...
עוד יש ליד כל חלקה מן לוקר נגד דובים שם צריך לנעול את כל האוכל והדאודורנטים ושאר מפיצי ריח למיניהם כדי שהדובים לא יקחו לנו את האוכל בלילה וכדי שלא יבואו לטרוף אותנו. "


מזרח קנדה והמחוזות האטלנטיים

"שטנו בין הקרחונים וממש התקרבנו אליהם - זה מדהים הם פשוט ענקיים וכחולים צלולים כאלה - הבחור שם גם חתך חתיכה מקרחון ואכלנו את זה - זה ממש מים טהורים ונורא קשה ללעוס את זה - לא כמו קרח סתם "

יומן מסע מרומא - נשלח ע"י חן, ישראל

"מה אומר לכם, לא לבעלי לב חלש - שלדיהם של אלוהים יודע כמה נזירים מפוזרים בכל מיני מנורות, עמודים, עיטורים.בנוסף, היו כמה ברי מזל שלא פורקו ואף הולבשו בחליפות נזירים לצורך אילוסטרציה מקאברית כיצד נזיר מן-דהו היה לפני מאתיים שנה..חוויה מרטיטה, שלצערי אסור לצלמה (המקום אפל כך שגם ככה קשה לצלם).
אני הגעתי לשם באיחור, בדיוק כשהחלו לסגור את הדלתות, והאחראי עשה לי טובה ונתן לי להיכנס (לבד!) ולהסתובב בבית הקברות המוזר הזה..."
יומן מסע מאמסטרדם

"הלכנו בערב לקופיהאוס חמוד ושם פגשנו באריק הברמן המטורף שלימד אותנו איך מכינים ג'וינט. "יצאנו משם עם שלל רב - חולצה, מצית, מדבקות ושאר מריעין בישין. אור המטורפת החליטה שהיא רוצה חולצה אבל לתדהמתה היא גילתה שלא מחלקים אותן בחינם אלא לאחר 10 בירות אבל היא קטנה, פיצית ולכן היא התנהגה כישראלית טיפוסית והפעילה את חוש הקימבון ...בקיצור כל רוכש בירה במקום הוחתם בכרטיס והמבצע הוכתר בהצלחה . ולראיה החולצה..."טיול רכבות באירופה- נשלח ע"י רפי ק.

"וכשנרשמתי למלון גיליתי שאני לא מצליח לפתוח את הדלת וכשאמרתי את זה להם אז אמרו לי לנסות עוד פעם? טוב הלכתי ואחרי כעשר דקות של מאמצים הצלחתי לפתוח את הדלת אז שמתי את התיקים והתכוננתי לצאת ולהסתובב בעיר ואז גיליתי שאני לא מצליח לנעול את הדלת! נימאס לי ואמרתי להם שאני לא מוכן ככה ואז הם אמרו לי לא לדאוג שאין כאן גנבים ושאני יכול להשאיר את הדלת פתוחה! חוצפה! כל זה במלון של 75 יורו ליחיד בשביל לילה אחד! איזה שירות עלוב!!! ..."יומן מסע מחוף לחוף בארה"ב- נשלח ע"י אלי מערבי

"הרעיון הראשוני לטיול החל מהזמנה לחתונה של הבן דוד של הזוג שהצטרף משפ' אברבנל בלאס ווגאס כחמישה חודשים לפני מועד היציאה שלנו לארה"ב. ואז עלתה המחשבה להצטרף לטיול מאורגן או עצמאי לארה"ב. ואז החלה להתגבש איזה שהיא תוכניות ראשונית לגבי מסלול הטיול כשנושא החתונה הייה תקוע בתאריך מיוחד 04/04/04 (כשלמחרת זה ליל הסדר). ואז התחלנו לראות מי ומתי ניתן לצאת ועד מתי. יצא בסה"כ בסדר מכיוון שחופשה הפסח החלה כשבועיים לפני ליל הסדר ומסתיימת אחרי החג השני. לאחר שנתקבל האישור מהעבודה של אשתי על התאריכים התחלנו לגבש את התוכנית לתקופה של כ-30 יום... "גרמניה - נשלח ע"י רפי ק.

"לא היו לי תוכניות מראש לאן להסתובב ומה
לראות לפני שהגעתי לגרמניה
10 ימים של הנאה. "