web stats מסביב לעולם - סינגפור -יומן מסע

יומן מסע - סינגפור

6/4 יום רביעי.
אחרי שבע וחצי שעות טיסה, נחתנו בשעה 04:30 לפנות בוקר ב"סינגפור". ביקורת דרכונים ואיסוף כבודה, עברו במהירות וללא כל אירועים חריגים, השדה נדמה עדיין ישן את שנת הלילה, אין איש עדיין במרכז המידע לתיירים כמו גם שרות האוטובוסים לעיר שמתחיל רק ב 06:30 , רק נהגי המוניות, ערניים לגמרי ומנסים לצוד טרף, אלא, להבדיל ממקומות אחרים במזרח, הם לא "מתעלקים" ולא מנדנדים, נהפוך הוא הם אפילו מנדבים מידע מועיל ושמחים לענות לשאלות, גם בידעם שאין כוונה לשכר את שרותם. את הזמן עד עלות השחר והתעוררות השדה והעיר מתרדמת הלילה, ניצלתי לקריאה אודות העיר וסימון מקומות הלינה המועדפים שעלי לבדוק כשיהיה עם מי. אחרי מספר טלפונים ובדיקת מיקומם במפה, בחרתי במלון "BOON WAH ", הנמצא ברובע "הודו הקטנה" שבאופן יחסי נחשב למיקום די מרכזי.

"שאטל" שדה התעופה, הוביל אותי בתמורה ל 9 דולר סינגפורים עד פתח המלון, עליו התדפקתי דקות ארוכות עד שתורן הלילה ניעור משנתו והואיל להכניסני פנימה. "חדר ליחיד" אמר "עולה $$ 35 , אך אוכל לתת לך חדר זוגי בתמורה ל $$ 40 ", העדפתי לקבל את החדר הזוגי ולהתפנק מעט, שילמתי את התמורה, עליתי לחדר, פתחתי את הדלת ו.........נפלתי למיטה ! פשוטו כמשמעו ! החדר הזוגי, היה בדיוק בגודל המיטה הזוגית שאכלסה אותו, אמה מה ? חדר האמבטיה הצמוד, היה כפול בגדלו מגודל החדר !, בדבר כזה מוזר עוד טרם נתקלתי.

הייתי די עייף מכדי להתלונן או להתווכח עם התורן טרוט העיניים ועל כן "דילגתי" למיטה לתפוס מנוחה קצרה ודחיתי את תלונותיי לשעה מאוחרת וערנית יותר. לקראת צהריים, אחר תנומה מתוקה של מספר שעות, דרשתי בתוקף החלפת חדר ואכן קיבלתי חדר "הפוך", משמע, חדר גדול ומרווח ואמבטיה קטנה וצנועה. בצאתי לתור את סביבתי החדשה קידם אותי גל חום לוהט ולחות איומה (מעל 75% ) שהגירה ממני שטפי זיעה על כל צעד ושעל שצעדתי....לא ניתן היה לצעוד שלא בדרך מוצלת, על כן מצאתי עצמי "מזגזג" בין המדרכות ומנסה למצוא מפלט מוצל לאורך האכסדראות שלשמחתי העיר התברכה בהן, כשמדי פעם אני נכנס לכל בו זה או אחר (יש כאן אין סוף מרכזי קניות) לרוות מצינת המיזוג ולהחזיר לגופי את הנוזלים שנגזלו ממנו בכפיה..... ככל שהרחבתי את טיולי הרגלי, גיליתי סינגפור אחרת מכל מה שדמיינתי, אין זו עיר נמל טיפוסית וגם לא עיר אסיאתית אופיינית, מהמעט שהספקתי לראות ולחוות גיליתי עיר שונה ומאוד מיוחדת במינה, מעין ערבוביה מסודרת ומאורגנת של עמים, דתות ותרבויות החיים בהרמוניה ואיזון עדין בין קידמה מערבית לבין מורשת מזרחית.

דילגתי בין "הודו הקטנה" ל "ציינה טאון", ל "ערב סטריט" כשבכל אחד מהמקומות אני פוגש את הניחוחות, הדמויות, המקדשים והרחובות שאמורים להזכיר נופי מולדת, זה אמנם רחוק מלדמות למקור, אך יש בהם ללא ספק את המוטיבים והסממנים שמטרתם לשנן ולהדגיש לדורות הבאים את מה שיש "לזכור ולא לשכוח". לא אחת מתבלבלים כשב"ציינה טאון" נתקלים במקדש הודי וב"הודו הקטנה" במקדש סיני או מסגד מוסלמי, מה שבא להדגיש את אי הסדר המוסדר והכול כך מיוחד ומעניין בעיר הזו כשגורדי שחקים אולטרה מודרניים צומחים בין ומתוך מבנים קולוניאליים, מקדשים, כנסיות, מסגדים ושכונות עתיקות וציוריות.לעמוד הבא
נשלח ע"י יוסי נבות, ישראל