מסביב לעולם - טיול לקוסטה ריקה


קוסטה ריקה


הטיול התחיל בנובמבר
הטיול כלל כמה שמורות טבע. לשתיים מהן- אחת במזרח (טורטוגוארו) ואחת במערב (קורקובדו) הגענו בטיסות פנים במטוסים קטנים (צסנות של ארבעה אנשים). בכל אחת מהן בילינו כמה ימים (בלודג´ בראשונה ובאוהלים בשניה). חוויה מיוחדת עם חיות, צפרים ואנשים נחמדים. ביניהן טיילנו 13 ימים בג´יפ שכור בנהיגה עצמית במקומות נוספים: קוסטה ריקה ארץ מודעת לסביבה ויש בה הרבה שמורות טבע- בחופי 2 האוקיינוסים, ביערות גשם, ביערות עננים , בהרי געש פעילים ועוד.
הטיול לא היה זול: 4660$ לשנינו לשלושה שבועות, כולל הכל חוץ מהטיסות לקוסטה ריקה וממנה . קצת חששנו, כי שלמנו מראש בכרטיס אשראי, אבל הכל דפק כמו שעון, ואפילו היו מצלצלים אלינו ומוודאים יום קודם שלא שכחנו על נקודת וזמן איסוף . על שני מקומות הייתי רוצה קצת לספר, כדי להגביר את החשק...
1. "ארנל אובסרברי לודג'": נחשב לאחד מעשר המלונות עם הנוף המדהים ביותר בעולם : המלון ממוקם למרגלות הר הגעש הפעיל ארנל והאורחים מקבלים חדר שאחד מקירותיו (5X3 מטר) הוא מזכוכית וממנו נשקפת פסגת הר הגעש. למזלנו בלילה ששהינו במקום היתה גם סופת ברקים אדירה, והבזקי האור הכחלחל התערבבו עם הצבע האדום של האש שבקעה מלוע ההר... קשה לתאר- צריך לנסות לדמיין. למחרת גם לקחו אותנו לטיול רגלי אל ההר- אין מלים.
2. "רארא אויס ווטרפול לודג'": טיול שמתחיל בשעתיים נסיעה בבוץ טובעני בעגלה רתומה לטרקטור למלון קטן (שישה חדרים) בתוך יער גשם (שבו יורדים 12,000 מ"מ גשם בשנה) ושלושה ימי טיולים (לא קשים) בתוך היער. פגשנו חיות וצפרים שאפילו לא ידענו על קיומם... על המקום הזה גם כתבו ב"טבע הדברים" בגליון מס´ 71 מספטמבר 2001.

כאפשרות לשבוע נוסף הייתי מציע את אורלנדו (דיסני וורלד). אם טסים בחברה כמו "אמריקן איירליינס" לקוסטה ריקה ובחזרה עוצרים לשבוע (נחיתה והמראה במיאמי) מחיר הטיסה לא עולה על מחיר טיסה לקוסטה ריקה בלבד. אפשרות אחרת היא לעצור לכמה ימים בניו-יורק. (ב2 המקרים, אם עוצרים בארה"ב צריך ויזה לארה"ב, ואני חושב שכדאי להוציא אותה בכל מקרה- תוקפה ל-10 שנים). הבעיה היא שאמריקן לא טסה לארץ וצריך לעבור אליה באירופה. יש לה הסכמים עם כמה חברות שטסות לארץ ויש לה גם נציגות בארץ .לא בדקתי עם דלתא או קונטיננטל- כל סוכן נסיעות טוב יוכל לעזור.
אגב- גם בקוסטה ריקה עצמה יש במערב כמה ריזורטים מעולים לנופש. הם אהובים מאד על האמריקאים.נשלח ע"י אלדד מ , ישראל
שלח אימייל לאלדד מ