web stats מסביב לעולם - טיפים לטיול קראוונים


טיפים לטיול קראוון באירופה


לפני מספר שנים טיילנו מספר משפחות בסקנדינביה. כל החברים פרט למשפחה אחת נסעו ברכבים רגילים, פרט לזוג + 2 קטנים שהצטרפו אלינו בקופנהגן עם מוטורהום (קראוון) ששכרו בגרמניה והספיקו לטייל איתו שבוע לפני שיצאנו כולנו לעוד 3 וחצי שבועות בסקנדינביה. היתה להם הנאה מרובה מצורת הטיול הזו. אמנם הקרוואן יותר גדול, אבל רוב הכבישים באירופה טובים, ולמי שלא ממהר, אין בעיה. הקרוואנים החדישים נוחים לנהיגה, ממוזגים היטב, מצוידים בכל הדרוש גם למטייל המפונק. המקום למטען רב, התצפית מתא הנהג מעולה, ובחלק מן הרכבים אפשר להושיב 2 ליד הנהג, כך שהילד היותר גדול נהנה מהנוף לפעמים יותר מברכב פרטי.

יתרונות נוספים:
ילדים משתעממים בנסיעה ארוכה. בקרוואן ניתן לשבת ליד שולחן ולשחק גם בדרך, או לשכב ולנמנם. טוב בייחוד לתינוק בן 10 חודשים שאפשר להשכיבו לישון בזמן הנסיעה. טלטולי הדרך רק עושים טוב. (רק שלא יתרגל יותר מדי, כי תהיה בעיה כשחוזרים הביתה)...
החלפה וטיפול נוחים מאד-ובכל עת שרוצים יש גם שרותים זמינים. קיום המטבחון ברכב נותן יתרון בכך שכאשר ילד רעב (גם ילד מבוגר כמונו), אפשר תמיד לעצור בצד הדרך ולבשל משהו מהמצרכים שקנינו קודם בסופרמרקט. לא צריך להסתפק רק בסנדביצ´ים קרים או בחטיפים. אין כמו ארוחת בוקר משותפת לכל המשפחה על שולחן פיקניק לצד אגם כחול עם ברבורים וברווזים הבאים להשתתף בחגיגה. זה לא מפריע כמובן לעצור גם במקדונלד המצוי תחת כל עץ רענן ובכל צומת דרכים ראשית.
אין צורך לחפש מלון כל יום, לארוז ולפרק מזוודות וכו´. המיטות מוכנות ומוצעות כל הזמן. כנ"ל הבגדים. גם בקשר לשרותים ומקלחות אין מה לדאוג. בכל קרוואן מקלחות על גז ושרותים כימיים. הטרדה היחידה היא להכנס מדי כמה ימים לתחנת דלק הבנויה לכך (ויש המון!), לרוקן את השרותים, לנקות קצת ולמלא מים במיכל. אבל גם זה חלק מהכף שילדים גדולים יותר שמחים לעשות, כי יש להם חלק בעבודת הצוות שמביאה להצלחת הטיול. אפשר לשכור גם אופניים (גם עם מושב לתינוק), לחברם על מתלה מאחורי הרכב ולטייל איתם בשדות ובפארקים. באירופה חניונים רבים לטיולים מסוג זה. בחניונים מסעדה, סופרמרקט קטן, מקלחות, ומה שמאד חשוב כשמטילים עם ילדים שמתלכלכים הרבה: מכונות כביסה ומיבשים לשרות עצמי הפועלים על מטבעות. בחלק מהם אפשר לשכור גם חדרים, ומדי כמה ימים לישון לילה בחדר כדי לגוון ולחלץ עצמות. אפשר לשכור ביתן עם 2 חדרים אם רוצים לפעמים קצת פרטיות. המחיר זול מאד בהשוואה למלון.

חסרונות :
לחלק מהערים אי אפשר להכנס עם קרוואנים. בדרך כלל יש חניונים בכניסה לערים ומשם לוקחים תחבורה ציבורית לעיר. לא נשכח שברוב הערים בכל מקרה הטיול מתבצע ברגל. בחלק קטן מן הערים יש גם חניונים בתוך העיר. בעונה לפעמים החניונים עמוסים. רצוי לבדוק קודם ואפילו להזמין מראש מקום. אבל- גם אם לא מצאתם מקום, אפשר להתמקם במקום מותר לצד הדרך ולהעביר שם את הלילה.

חשוב:
לבדוק קודם מראש לפי הפרוספקטים איזה מוטורהום מתאים לכם ביותר. כמו כן להצטייד מראש בספר ובמפות של החניונים באירופה.
חפשו גם באינטרנט. חפשו גם: Recreation Vans ו Motorhomes . למי שיש תוספות בעד ונגד מוזמן. לדעתי הישראלים אינם מרבים לטייל בצורה זו וחבל.נשלח ע"י אלדד מ, ישראל
שלח מייל לאלדד מ