web stats מסביב לעולם - אוסטריה

טיפים לאוסטריה

למי שנוסע לאוסטריה אסור בתכלית האיסור לוותר על האתרים הבאים:

1. הכפר המדהים HALLSTATT שהוכרז על ידי אונסק''ו כאזור שימור. מדובר בכפר יפיפיה שנראה כמו לקוח מהאגדות. הוא שוכן על גדות אגם HALLSTATERSEE כ - 24 ק''מ מדרום לבאד אישל באזור האגמים של אוסטריה בחבל זלצבורג (אזור וולפגאנגזיי סט גילגן וכו).
אפשר להסתובב במשך יום שלם בסימטאות הכפר הציורי להתבשם ולרצות לא לעזוב לעולם. לטעמי אחד המקומות היפים באירופה. אחת האטרקציות בכפר - ''בית הגולגלות'' שבו מאוכסנות אלפי גולגלות של מתי הכפר לדורותיו.

2. האתר השני המומלץ: מערות הקרח של EISRIESNWELT במרחק של פחות משעה נסיעה מזלצבורג בכביש המהיר (בתשלום)מזלצבורג לכיוון הכללי של VILLACH ויורדים במחלף של WERFENWENG ונוסעים לפי הסימון על השלטים (אתרים מסומנים בצבע חום בשלטים).
אפשר להחנות את המכונית במגרש חנייה ולעלות באוטובוס בתשלום לכיוון מערת הקרח, טיפוס של כ- 6 ק''מ בכביש פתלתל וצר או לעלות במכונית עד למגרש החנייה העליון. משם מטפסים ברגל בשביל כעשר דקות עד הרכבל (בתשלום) שמעלה את המטיילים כמה מאות מטרים לפסגה. משם שוב צועדים ברגל עד לפתח המערה (הביקור בה כרוך כמובן בתשלום).
הכניסה נעשית בקבוצות. חייבים לבוש חם ונעליים גבוהות. כשפותחים את דלת המערה נושבת במקום רוח במהירות אדירה ומקפיאת עצמות. בפנים כבר יותר נעים.
ההליכה כרוכה בעלייה וירידה של 700 מדרגות לכל כיוון. עשינו את זה עם ילד בן 5 שצעד את כל המסלול בגאון. המדריך וכל מטייל חמישי מצטייד בפנס. אסור לצלם בפנים. דוברי אנגלית מועברים לקדמת הצועדים שזה יתרון גדול. המראות בפנים פנטסטיים. זו חוויה בלתי נשכחת ושווה את המאמץ והייזע.

3. האתר השלישי הוא ארמון משחקי המים בהלברון, פרברי זלצבורג. מדהים מרתק סוחף מצחיק נורא וכיף לגדולים ולילדים כאחד.נשלח ע"י אריק, ישראל

טיפ לאוסטריה וברכטסגאדן

חזרנו עכשיו מטיול באזור זלצבורג -אוסטריה - וברכטסגאדן (קו הנשרים) בגרמניה.
לכל המעוניין אנו יכולים להמליץ בחם על דירת נופש בת שלושה חדרים עם ג`קוזי מטבח מלא ומכונת כביסה במיקום אידיאלי בכפר GROSGMAIN הנמצא בתחום אוסטריה 100 מטר מהגבול הגרמני - 30 דקות באוטובוס ו- 20 דקות במכונית פרטית מזלצבורג, 5 דקות מבאד-רייכנהל, 15 דקות מאגם המלכים ו- 20 דקות מברכטסגאדן. 40 דקות מסנט וולפגנג ואזור האגמים הפנטסטי. המחיר 41 יורו ליום (בשיא העונה באוגוסט) לכל המשפחה והוא כולל גם מגבות, מצעים, ניקוי אחרי העזיבה, מס תיירות וכו.
בעל הדירה הוא מר קנובלאך, שבבעלותו גם מרכול במרחק הליכה מהבית, השוכן סמוך לכנסיה בכפר הקטן והמקסים. וזו הכתובת:
Haus Knobloch
Poststra?e 284
A 5084 Gro?gmain
Tel.: 0043/6247/8247 or
0043/6247/8426

נשלח ע"י אריק, ישראל

טיפ לאוסטריה וברכטסגאדן

הכפר GROSSGMAIN נמצא במרחק נסיעה קצר מארמון הלבורן שבו פארק משחקי המים המדהים וכן מהעיירה הליין שבה מכרות המלח.

למי שרוצה לטייל בקן הנשרים, בית הקיט של היטלר שבו התארחו מוסיליני, צ`מברלין,הדוכס מווילס ואחרים בתקופת מלחמת העולם השנייה כדאי לשלב את הביקור עם מכרות המלח שנמצאות אף הן בברכטסגאדן. אין צורך לנסוע להליין. מדובר באותו מכרה בצד הגרמני של ההר. החוויה היא אותה חוויה. נוסעים מתחת לאדמה ברכבת תת קרקעית, מפליגים בסירה באגם מלח מתחת לאדמה וכל המשפחה גולשת על פיר החלקה בתחתית המכרה.

נשלח ע"י אריק, ישראל

טיפ לאוסטריה וברכטסגאדן

מי שרוצה למצוא דירת נופש בכפרים הקטנים הסובבים את זלצבורג או באזור ברכטסגאדן כדאי לו לשלוח דואר אלקטרוני ללשכות התיירות המקומיות. כמעט בכל כפר יש לשכה כזאת.

לשכת התיירות ב- GROSSGMAIN איתרה עבורנו דירת נופש על פי בקשתנו וקישרה אותנו עם בעל הדירה.

וזו כתובתה של הלשכה:
TOURIST OFFICE GROSSGMAIN
A-5084 Grossgmain, Salzburger Strasse 250
Tel: +43 6247 8278 Fax: +43 6247 82784
או במייל

נשלח ע"י אריק, ישראל